Nika Prevc je zaostala le za avstrijsko šampionko

Eva Pinkelnig je slavila novo zmago na tekmi smučarskih skakalk za svetovni pokal v Hinzenbachu.
Fotografija: Nika Prevc se je izkazala z drugim mestom. FOTO: Voranc Vogel/Delo
Nika Prevc se je izkazala z drugim mestom. FOTO: Voranc Vogel/Delo

Avstrijska smučarska skakalka Eva Pinkelnig je slavila novo zmago na tekmi za svetovni pokal v Hinzenbachu. S skokoma, dolgima 90 in 90,5 metra, je zanesljivo s 7,7 točke naskoka osvojila prvo mesto pred drugouvrščeno Niko Prevc (86 m in 87,5 m). Slovenska nosilka rumene majice je na zmagovalni oder skočila s petega mesta po uvodni seriji.

Avstrijsko slavje je dopolnila tretjeuvrščena Jacqueline Seifriedsberger (85,5 m in 88 m), ki je za Prevčevo zaostala za 1,1 točke. Na četrto mesto je skočila Francozinja Josephine Pagnier (86,5 m in 88,5 m), na peto mesto pa je zdrsnila Nemka Katharino Schmid (89 m in 83 m), ki je bila po prvem »polčasu« še druga.

Nika Križnar (79,5 m in 88 m) je v finalu preskočila deset tekmic in pristala na 19. mestu, tik pred mladinsko svetovno prvakinjo Tino Erzar (81 m in 80 m) in Katro Komar (80 m in 80 m). Povratnica Ema Klinec (80 m in 79 m) je preizkušnjo končala na 26. mestu.

Avstrijka Eva Pinkelnig je imela spet razlog za veselje. FOTO: Barbara Gindl/AFP

Prevčeva je bila po uvodni seriji še peta

Eva Pinkelnig je vodila že po uvodni seriji, v kateri si je zagotovila pet točk zaloge pred drugouvrščeno Nemko Katharino Schmid (89 m). Najvišje uvrščena Slovenka je bila Nika Prevc (86 m), ki je zasedala peto mesto. Za vodilno Pinkelnigovo je zaostajala že za devet točk.

Tina Erzar (81 m), Ema Klinec (80 m) in Katra Komar (80 m) so se druga za drugo zvrstile med 22. in 24. mestom, za las pa je finale ujela tudi Nika Križnar (79,5 m), ki je držala 29. mesto.

Mladinska olimpijska prvakinja Taja Bodlaj je obtičala v kvalifikacijah.

Naslednja tekma bo že v petek v Lahtiju na Finskem.