Sodnik Pitana ujezil Kolumbijce s podajo, Casemiro pa z golom v 100. minuti

Brazilija je na sredini večerni tekmi južnoameriškega prvenstva slavila dramatično zmago z 2:1 proti Kolumbiji. Obračun zaznamoval tudi sodnik Nestor Pitana.
Fotografija: Casemiro (na fotografiji desno) in Marquinhos proslavljata po zmagovitem golu na štadionu Niltona Santosa v Rio de Janeiru. FOTO: Carl De Souza/AFP

Dramatičen večer je z izjemnim zadetkom že v deseti minuti tekme odprl Luis Diaz, ki je predložek Juana Cuadrada z desnega boka s »škarjicami« zabil mimo vratarja Wevertona. S tem so Kolumbijci prekinili niz šestih tekem Brazilcev brez prejetega gola. Pritisk Brazilije na vrata Kolumbije, ki je bil vse od tedaj precej jalov (Neymar je sicer uspel zadeti vratnico), je obrodil sadove šele v 78. minuti, ko se je nehote vmešal tudi sodnik Nestor Pitana. Izkušeni delivec pravice je nehote blokiral podajo Neymarja zunaj kazenskega prostora, po tem, ko so se kolumbijski nogometaši za hip ustavili, pa je rezervist Lucas Paqueta našel Renana Lodija, ta pa Roberta Firmina, ki je zadel z glavo mimo nemočnega Davida Ospine.

Kolumbijci so glasno protestirali in celo niso želeli nadaljevati z igro, medtem ko je Pitana, sodnik finalne tekme SP 2018, zadetek priznal. Za piko na i je že zares globoko v sodnikovem dodatku igralnega časa, v kar stoti minuti po kotu Neymarja zmagoviti gol prispeval Casemiro za že deseto zaporedno zmago petkratnih svetovnih prvakov.

Brazilija je s polnim izkupičkom po treh tekmah na vrhu lestvice skupine B (9 točk), Kolumbija, ki je odigrala tekmo več, je na štirih tekmah zbrala štiri točke. Sledijo Peru (4), Ekvador (3) in Venezuela (2). V izločilne boje napredujejo štiri ekipe, skupinski del domačega turnirja pa bo Brazilija zaključila z obračunom proti Ekvadorju.

Gol in podaja Lapadule za remi Peruja

Slednji je na drugi tekmi skupine B v sredo zvečer remiziral s Perujem (2:2). V Goianii je po prvem polčasu vse kazalo na zmago Ekvadorja, saj je ta prvi polčas dobil z 2:0, potem ko sta zadela Renato Tapia (avtogol v 23. minuti) in Eduar Preciado (45.).

Peru, južnoameriški podprvak leta 2019, pa je prišel do točke z goloma v Italiji rojenega nekdanjega igralca Gorice Gianluce Lapadule v 49. in Andreja Carrilla v 54. minuti. Lapadula je bil podajalec pri tem zadetku.