Real z golom Juda Bellinghama v 91. minuti ušel Barceloni že za 11 točk

Največji španski nogometni derbi, clasico, med Realom in Barcelono je s 3:2 pripadel Madridčanom. Atletico Madrid izgubil še devetič v sezoni.
Fotografija: Pet golov z Realovimi preobrati in odločitev o zmagovalcu v sodnikovem dodatku, to je ponudil clasico, po katerem je Real ušel Barceloni na praktično neulovljivo prednost. FOTO: Thomas Coex/AFP

Največji španski nogometni derbi, clasico, med Realom Madridom in Barcelono je s 3:2 pripadel Madridčanom z golom Juda Bellinghama v sodnikovem dodatku.

Na vrhu la lige je po 32. kolih Real z 81 točkami, sledi Barcelona s 70 in s tekmo več Girona (68), Atletico Madrid (61) ter Athletic Bilbao (58).

V clasicu, ki si ga je ogledal tudi upokojeni zvezednik ameriškega nogometa Tom Brady in je po tekmi v Realovi slačilnici slavil uspeh, so Madridčani s 25. zmago sezone tekmecem iz Katalonije pobegnili že na skoraj neulovljivih 11 točk naskoka šest tekem pred koncem.

Dvoboj številnih priložnosti na obeh straneh je sicer bolje začela Barcelona, ki je v šesti minuti povedla prek Andreasa Christensena. Prvič je izid poravnal Vinicius Junior, ko je v 18. minuti izkoristil najstrožjo kazen.

Barcelona je v 69. minuti še drugič na dvoboju povedla, ko je odbitek po obrambi Andrija Lunina v mrežo pospravil Fermin Lopez. A že štiri minute kasneje je Real spet izenačil, zadel je Lucas Vazquez. Dolgo je kazalo na neodločen razplet, nato pa je derbi v prvi minuti dodatka odločil Bellingham.

Atletico z Janom Oblakom v vratih je po dveh zaporednih zmagah danes doživel deveti letošnji ligaški poraz. Alaves je vpisal deveto zmago, s katero je prekinil niz treh porazov zapovrstjo in napredoval na 13. mesto španskega prvenstva s 35 točkami. Za zmago domačih sta danes zadela Carlos Benavidez v 15. in Luis Rioja v 92. minuti.