Gajser v kvalifikacijah v Maggiori četrti

Opravljen prvi del VN Italije v motokrosističnem razredu MXGP.
Fotografija: Tim Gajser je ujel ritem dirk. FOTO: Honda Racing
Tim Gajser je ujel ritem dirk. FOTO: Honda Racing

Slovenski zvezdnik motokrosa Tim Gajser (Honda) je v kvalifikacijah za veliko nagrado Italije v Maggiori zasedel četrto mesto. Presenetljivo je zmagal domačin Alberto Forato (KTM). V razredu MX2 je drugi slovenski predstavnik Jan Pancar (KTM) za las ostal brez točke.

Petkratni svetovni prvak Gajser, ki je pred dobrim tednom dni praznoval 27. rojstni dan, ob koncu sezone deluje vse bolj zanesljivo. V Turčiji je pred dvema tednoma prvič po februarskem zlomu stegnenice zmagal, v Maggiori pa je konec tedna začel s tretjima mestoma na treningu, v kvalifikacijah pa je na četrtem mestu za Foratom zaostal 31 sekund.

Pred slovenskim asom sta končala še drugi Španec Jorge Prado (GasGas) in Francoz Romain Febvre (Kawasaki), tudi vodilna v skupnem seštevku. V njem ima Prado 850 točk, Febvre sledi s 782, s čimer je 22-letni Španec tik pred osvojitvijo prvega naslova svetovnega prvaka. Gajser je 16., potem ko je izpustil več kot polovico sezone. Zbral je 206 točk.

V razredu MX2 je Jan Pancar zasedel 11. mesto in za las ostal brez točke za skupni seštevek. Zmagal je Nemec Simon Längenfelder (GasGas). V seštevku ima Italijan Andrea Adamo (KTM) 55 točk naskoka pred Belgijcem Liamom Evertsom (KTM) in bi lahko že v nedeljo prvič postal svetovni prvak. Pancar je 11. s 321 točkami.

Dirki v razredu MXGP bosta v nedeljo na sporedu ob 13.15 in 16.10, v razredu MX2 pa ob 12.15 in 15.10.

Pancarja in Gajserja do konca sezone po italijanski preizkušnji čaka še dirka za VN Velike Britanije v Matterley Basinu prihodnji konec tedna, nato pa 8. oktobra še pokal narodov. Obema dirkačema se bo v slovenski reprezentanci v Franciji pridružil še Jaka Peklaj.