Madridski Real je znova našel pot iz brezna

Nogometaši Reala so na štadionu Santiago Bernabeu z 2:1 premagali Bayern, junak zasuka v zaključku je bil rezervist Joselu. Čaka jih finale z Borussio.
Fotografija: Carlo Ancelotti je v Joseluju našel jokerja, ki mu je prinesel dva zadetka. FOTO: Susana Vera/Reuters

Za nogometaše Reala v ligi prvakov nobena tekma ni izgubljena, dokler sodnik ne odpiska konec. Münchenski Bayern je na štadionu Santiago Bernabeu v prvem polčasu zdržal nalet belega baleta, v 68. minuti pa je Alphonso Davies po protinapadu in lepem strelu z desnico utišal madridske navijače.

Bavarci so se dobro branili, vratar Manuel Neuer je bil nepremagljiv vse do 88. minute, ko po strelu z roba kazenskega prostora ni uspel ukrotiti žoge, rezervist Joselu pa jo je pospravil v mrežo. Prva tekma v Münchnu se je končala z 2:2, a je na podaljšek v Madridu kazalo le tri minute. Obramba Bayerna si po prvem šoku še ni opomogla, ko je Joselu še enkrat spretno pospravil žogo v mrežo Bavarcev za vodstvo z 2:1.

Bayern bo veliko priložnost za polfinale lahko še dolgo obžaloval. FOTO: Juan Medina/Reuters

Sledile so živčne zadnje minute, ko je sodnik Szymon Marciniak za kar 12 minut podaljšal srečanje, Bayern je celo zatresel mrežo Reala, a je Poljak dosodil prepovedan položaj. Po dolgem čakanju je vendarle odpiskal konec srečanja in v Madridu se je začelo veliko slavje, ki se je še v 87. minuti zdelo malo verjetno.

Bayern lahko obžaluje nekaj zapravljenih priložnosti, Real pa je znova dokazal, da je kralj zasukov v ligi prvakov in si zasluženo priigral finalno srečanje z dortmundsko Borussio na Wembleyju 1. junija.