Dela za odstranitev poškodovanega mostu na Viru pa naj bi začeli na začetku decembra in izvedli v najkrajšem mogočem času, so sporočili z občine.

Na občini redno spremljajo potek del, tudi z domžalskim štabom za civilno zaščito, direkcijo za vode in s predstavniki krajevnih skupnosti. Na obeh lokacijah je prva faza potekala kot načrtovano, da bi se reka vrnila v staro strugo, zdaj pa sledi druga, sanacijska faza, v kateri bodo pristojne državne službe pripravile projekt za dokončno sanacijo. Ta bo med drugim vključevala utrjevanje bregov, dvig brežin in druge protipoplavne ukrepe.

Kljub večkratnim pozivom na občino še ni prispel odgovor pristojne direkcije na oktobrske pobude krajevnih skupnosti, je pa vodstvo občine v zadnjem tednu novembra kljub temu sklicalo sestanek s predstavniki domžalskih krajevnih skupnosti z namenom izmenjave aktualnih informacij, so zapisali v sporočilu za javnost.

Tudi glede odstranitve poškodovanega mostu na Viru se vodstvo občine vseskozi urgentno dogovarja s pristojnimi in si prizadeva, da bi bil most čim prej porušen in na novo zgrajen. Most, tak kot je, predstavlja grožnjo za varnost ljudi in premoženja. 10. novembra je na Direkciji RS za infrastrukturo tako potekal sestanek glede rušitve mostu in prestavitve komunalnih vodov, ki jih je pred rušitvijo treba prestaviti z mostu.

Na mostu imajo namreč svojo infrastrukturo upravljavci JKP Prodnik, Elektro Ljubljana, Telemach in Telekom Slovenije, Softnet pa je svoje vode že prestavil. Prodnik predvideva začasen premik na nadomestna jeklena mostova do končne ureditve mostu ali pa v strugo. "Upravljavci morajo prestavitev komunalnih vodov izvesti sami, vključno z vsemi inštalacijskimi in gradbenimi deli. Vsa dela naj bi se začela na začetku decembra in izvedla v najkrajšem mogočem času, tudi odstranitev porušenega mostu," so še dodali na občini.