Olimpija do zmage v Rogaški Slatini, Celjani boljši od Mure

Rogaška Slatina, 06. 04. 2024 22.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Nogometni praznik v Rogaški Slatini sta pričarala tamkajšnji domačin in ljubljanska Olimpija. Dinamično in atraktivno tekmo so po golu Admirja Bristrića dobili Ljubljančani, ki so Rogaški prizadejali šele drugi poraz v spomladanskem delu (2:3). Na drugi tekmi dneva sta se Radomlje in Koper razšla z neodločenim izidom (1:1), nogometaši Mure pa so izgubili proti Celju z 1:3 (1:2).

Statistika Rogaška - Olimpija Ljubljana
Statistika Rogaška - Olimpija Ljubljana FOTO: Sofascore.com

Varovanci Zorana Zeljkovića so imeli v prvem delu igre izrazito terensko premoč, toda nevarnejši so bili nogometaši Rogaške. Najbolj vroče je bilo v samem zaključku, ko so gledalci v mestu termalnih vrelcev videli dva zadetka.

Črno-beli so povedli v 44. minuti na račun kombinacije dveh nekdanjih nogometašev Olimpije. Gal Kurež je bil v vlogi asistenta, do zadetka pa je prišel Oliver Kregar, potem ko je žoga spolzela pod povratnikom po poškodbi Matevžem Vidovškom.

Slatinčani so imeli nato imenitno priložnost za povišanje vodstva. Po veliki napaki ljubljanske obrambe je do žoge prišel Alen Korošec, ki je zaposlil Kureža, slednji pa je stresel le okvir gostujočih vrat.

Na drugi strani igrišča se je nato vnovič udejanjilo nepisano pravilo, 'kdor ga ne da, ga dobi'. Izid je namreč tik pred odhodom na odmor poravnal Raul Florucz, ki se je še drugič v letošnji sezoni vpisal med strelce v Rogaški Slatini. S tem je končal skoraj 500 minut dolg niz brez prejetega zadetka vratarja Ajdina Mulalića.

Za kuliso v Rogaški Slatini ob polni tribuni poskrbeli tudi odlični vremenski pogoji. FOTO: 24ur.com

Ljubljančani so obetavno odprli drugi del igre in si v uvodnih minutah priigrali dve zreli priložnosti. Pritisk Olimpije se je obrestoval, saj je bil kronan z zadetkom. Za preobrat je po predložku Avstrijca Florucza poskrbel Jorge Silva, ki je dosegel prvenec v zeleno-belem dresu.

Toda sledil je ekspresen odgovor čete Oskarja Drobneta. V zmedi pred kazenskim prostorom gostov se je najbolje znašel 22-letni Korošec, ki je z močnim strelom ugnal Vidovška.

V 80. minuti so ponovno udarili zmaji. Še tretjič je pri zadetku sodeloval razpoloženi Florucz, ki je z dobro podajo našel rezervista Admirja Bristrića, slednji pa je matiral Mulalića. 20-letnik je tako v Rogaški Slatini zadel za končnih 2:3.

Statistika tekme Radomlje - Koper
Statistika tekme Radomlje - Koper FOTO: Sofascore.com

Po prvem polčasu brez zadetkov so se želje začele izpolnjevati Koprčanom v 73. minuti, ko je Slavko Vinčić pokazal na belo piko, potem ko je Timothe Nkada z volejem v roko zadel Vicka Ševlja. Prav Nkada je nato izvedel enajstmetrovko in bil pri tem uspešen. Gostje so minimalno prednost držali vse do 91. minute, ko je Dejan Vokić z desne strani izvedel prosti strel, Gaber Dobrovoljc pa je z glavo zadel za končnih 1:1.

V večernem dvoboju Celjani boljši od Mure

Celjani so tudi na gostovanju v Murski Soboti opravili delo po pričakovanjih, po dokaj izenačenem prvem polčasu so prevladovali v drugem, in zanesljivo drvijo proti svojemu drugemu naslovu prvaka. Celjska zasedba je še šestič zapovrstjo premagala Muro, v kateri je bil v ekipi po dolgem okrevanju po poškodbi spet Kai Cipot. Celje ima pred najbližjo zasledovalko Olimpijo deset točk naskoka, Mura ostaja šesta.

Celjani so imeli že v tretji minuti lepo priložnost za vodstvo, ko je iz ugodnega položaja po kotu zgrešil Rolando Aarons, v peti pa so po novem kotu spet bili blizu zadetku, ko je Aljoša Matko spretno prišel do strela iz bližine, vendar zadel vratnico.

Čeprav so izbranci Damirja Krznarja silovito začeli, pa so Sobočani povedli po protinapadu v sedmi minuti. Mark Zabukovnik je slabo podal žogo na sredini, do nje je prišel Robert Čakš in jo ob neodločni družbi treh celjskih čuvajev peljal praktično do kazenskega prostora, z 20 metrov je streljal, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo.

Celjani so v živahnem začetku zagrozili še v 12. minuti prek Jegorja Pruceva, a je tudi Mura v naslednjih minutah opozorila, da bo v odprtem boju še kako nevarna. Toda naslednji je zadel nekdanji član Mure Žan Karničnik, Celju je priigral izenačenje z izjemnim strelom z 20 metrov pod prečko.

Luka Turudija je pri črno-belih v 30. minuti z glavo meril previsoko, na drugi strani je iz še lepšega položaja malce čez gol meril Denis Popović, natančnejši pa je bil Damjan Vuklišević v 42. minuti, ko je zadel z glavo po Popovićevi podaji iz kota z desne strani.

Mura je odločno začela tudi drugi polčas, vendar jo je hitro umiril nov zadetek Celja. Po novi Popovićevi podaji, takrat z leve strani, je z glavo zadel Aljoša Matko in dosegel svoj 14. gol sezone, s katerim je prvi strelec lige.

Zabukovnik je bil v 59. minuti zelo blizu zadetku po strelu z 20 metrov, ko je zadel vratnico, pozneje pa je Celje nadziralo dogajanje in ni dovolilo kakšnih pretresov. Domači strateg Tonči Žlogar je z menjavami predvsem v napadalnem delu poskusil rešiti, kar se je rešiti dalo, a je širok celjski kader imel odgovore na vse in brez posebnih težav pripeljal tekmo do zanj srečnega konca.

Tik pred koncem pa je Luka Menalo pri Celju povsem izgubil živce ob provokaciji Learda Sadriuja, odrinil domačega nogometaša, zaradi tega je dobil tudi rdeči karton.