Michael Matthews je na novo etapno zmago čakal 300 dni. Foto: EPA

Rožnata majica ostaja v lasti Remca Evenepoela, ki je skupno prednost pred Primožem Rogličem povečal za eno sekundo (na 0:44), potem ko je dobil vmesni sprint 10 km pred ciljem v Rapolli, Roglič pa je bil drugi.

"Sekunda pred Primožem ne pomeni nič, tri sekunde pred preostalimi pa že nekaj več. Ni nama vzelo veliko energije, bila sva spredaj, zakaj ne," je komentiral Evenepoel.

Skupno je zasavski orel napredoval na tretje mesto, poleg Evenepoela je pred njim še Portugalec Joao Almeida, ki je imel 15 km pred ciljem mehanske težave in je moral zamenjati kolo.

Pinot oblekel modro majico
Na obeh gorskih ciljih (Valico dei Laghi di Monticchio in Valico la Croce, 26 km pred ciljem) je največ točk pobral Thibaut Pinot, ki je novi nosilec modre majice.

Zadnji del je bil zahteven, saj je šla cesta nekoliko navkreber, a Matthews (Jayco AlUla) je pokazal svojo moč in v zelo dolgem sprintu vztrajno držal prednosti pred Dancem Madsom Pedersenom. Tretji je bil (tako kot včeraj) Avstralec Kaden Groves.

Le zabavati se je hotel ...
"Brez besed sem. Kaj vse sem moral prestati v zadnjih nekaj mesecih, da sem se vrnil z zmago! O tem sem lahko le sanjal. Na Giro sem prišel le zato, da bi se zabaval in bil spet s svojo ekipo, ki mi je danes ogromno pomagala," je po tretji zmagi na Dirki po Italiji (prvi po letu 2015), skupno pa 40., povedal Matthews.

Evenpoel: Ne morem kar prepustiti sekund Rogliču

Roglič se je vmešal v etapno zmago, preveč pa vseeno ni tvegal, tako da je končal na sedmem mestu: "Prioriteta je voziti varno, je bilo pa zanimivo na koncu malo podirkati."

Od začetka etape sta bila v begu Veljko Stojnić in Aleksander Konjišev (oba Corratec-Selle Italia). Priborila sta si največ šest minut prednosti, klanci pa so bili zanju pričakovano prehud zalogaj.

V torek Dirka po Italiji ponuja naporno in eksplozivno etapo brez ravnine, s tremi kategoriziranimi vzponi, vključno s ciljnim vzponom na Lago Lacento (1.062 m).