Kopitar s Kralji Orke krotil le do podaljška

Hokej 6. Mar 20247:17 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles so na srečanju proti vodilni ekipi zahodne konference lige NHL Vancouver Canucks doživeli poraz. Kanadska ekipa je Anžeta Kopitarja in druščino strla v podaljšku (1:2).

Srečanje so bolje začeli domači, ki so v 11. minuti povedli, zadel je Trevor Moore.

Vodstvo je zdržalo vse do konca druge tretjine, ko je za vodilno ekipo zahoda v polno meril Šved Elias Pettersson. Mreži sta do konca rednega dela tekme kljub številnim priložnostim mirovali, tako da sta se moštvi podali v podaljšek.

Tam je po manj kot dveh minutah zadel J. T. Miller in tako poskrbel za sladko maščevanje. Vancouver je namreč pred petimi dnevi s Kings doma klonil 1:5.

Kopitar je na ledu preživel okoli 20 minut in proti vratom Thatcherja Demka usmeril en strel. Po točkah je pred Hrušičanom letos le en član Kings, in sicer Švicar Kevin Fiala (55).

Slovenski zvezdnik je odigral vseh 60 tekem sezone in vpisal 51 točk, od tega 33 podaj in 18 zadetkov.

Naslednje srečanje Kings igrajo v noči na petek oziroma v zgodnji petkovih urah (4.30) po slovenskem času, ko jim bodo v domači Crypto.com Areni nasproti stali senatorji iz kanadske prestolnice.