1238 ogledov

Če se Dallas konec tedna prebije naprej, bo čakal na ime tekmeca

Jamal Murray Profimedia
Minnesota v dvoboju s prvaki iz Denverja izenačila na 3:3.

Košarkarji Minnesote Timberwolves so v drugem krogu končnice nadigrali Denver Nuggets s 115:70 in na zahodnem delu izid v zmagah proti branilcem naslova izenačili na 3:3. Odločilna sedma tekma bo v noči na ponedeljek po slovenskem času v Denverju. Če Dallas Luke Dončića dobi naslednjo tekmo z moštvom Oklahoma City Thunder, bo tako moral nekoliko počakati na ime naslednjega tekmeca.

Nuggets so imeli v Minneapolisu katastrofalen met, le nekaj nad 30 odstotki iz igre, zadeli pa so le 19,4 odstotka poskusov trojk. Pri gostiteljih je bil Anthony Edwards prvi strelec s 27 točkami, 22 točk je ob devetih skokih dosegel prvi mož prvakov Nikola Jokić.

Minnesota je serijo z Denverjem odprla z dvema zmagama, aktualni prvak je odgovoril s tremi zaporednimi zmagami, Timberwolves pa so s prepričljivim slavjem niz potisnili v sedmo tekmo.

Že prva četrtina je pokazala, v katero smer bo šla tekma. Domači so imeli po prvi četrtini 17 točk prednosti (31:14). Ob polčasu je bilo +19 (59:40), ob koncu tretje četrtine pa se je razlika povzpela na +25 (86:61). Gostje so v zadnji četrtini doživeli popoln polom in jo izgubili z 29:9.

Edwards je imel še po štiri skoke in podaje ter tri ukradene žoge, Jaden McDaniel je dodal 21 točk, štiri skoke in podajo, Francoz Rudy Gobert pa ob običajni izvrstni obrambi osem točk in 14 skokov. "Fantje so verjeli vase, to je bilo ključno," je ocenil Edwards.

Anthony Edwards | Avtor: Profimedia Profimedia

"Pred tekmo smo se veliko pogovarjali o tem, kako se vrniti, kako igrati bolj svobodno in lahkotno. Zdi se, da nam je uspelo," je dodal trener Minnesote Chris Finch.

Noben branilec naslova v končnici NBA še ni izgubil s tako veliko razliko. "Ta podatek najbolje opisuje, kako smo igrali," je bil razočaran trener Denverja Mike Malone. Jokić sam ni bil najbolj razpoložen, še manj pa njegovi soigralci, Aaron Gordon je dodal 12 točk, osem skokov in štiri podaje, Jamal Murray pa 10 točk in pet podaj.

V noči na soboto bodo igrali polfinale vzhodnega dela, Indiana Pacers bo gostila New York Knicks, slednji so v prednosti v zmagah s 3:2.

Z istim izidom vodijo igralci Dallas Mavericks slovenskega zvezdnika Luke Dončića proti ekipi Oklahoma City Thunder. Šesta in morebiti že odločilna tekma teh dveh ekip bo v noči na nedeljo v Dallasu. Nadaljevanje prvenstva so si na vzhodu že zagotovili košarkarji Bostona, ki so Cleveland izločili s 4:1 v zmagah.