single
[13]
121767

Kristalni globus Riiberju, Slovenca ostala brez točk

Avtor: Kenny Jan
20. 3. 2021, 16.17

Norveški nordijski kombinatorec Jarl Magnus Riiber je v finalu svetovnega pokala v nemškem Klingenthalu dobil prvo od dveh tekem, z njo pa potrdil tudi zmago v skupnem seštevku. Kristalni globus bo prejel tretjič zaporedoma.

Norvežan, tudi eden od junakov svetovnega prvenstva, je po skoku zasedal četrto mesto, z odličnim tekem pa nato prehitel vse tekmece. Drugo mesto je zasedel vodilni po skoku, Japonec Akito Watabe, ki je zaostal sedem desetink sekunde, tretji je bil Avstrijec Johannes Lamparter.

Nemec Vinzenz Geiger, ki je imel pred tekmo še teoretično možnost za skupno zmago, je zasedel šele 15. mesto.

Nastopila sta tudi dva Slovenca. Gašper Brecl je bil po skoku 27., a je zaradi neprepričljivega teka padel na 48. mesto. Tri mesta boljši je bil Vid Vrhovnik, sicer 39. po skoku.

Slovenija tako v sezoni ostaja le pri eni Vrhovnikovi točki, ki ga uvršča na 55. mesto v skupni razvrstitvi.

Vir: STA
Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

”Od svojih fantov ne pričakujem popolnosti, tudi Zidane je izgubljal žoge” (VIDEO)...Več

2

Žan Celar: Celjanom bo na tem stadionu težko (VIDEO)...Več

3

Kaos v slovenski košarki: Skriti pretep v ‘tunelu’, ki ga niso opazili niti sodniki (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

“Čeprav pot ne bo lahka, je Gajser prvi favorit za osvojitev svetovnega naslova” (VIDEO)...Več

2

Tim Gajser za Šport TV: “Prado je odšel v ZDA, a ostala konkurenca je izjemno hitra”...Več

3

Topovski izstrelek Šeška vrhunec zmage Leipziga (VIDEO)...Več