Klaebu še sedma tekma zapored za konec sezone, globus Amundsenu, Ličef 49.

Falun, 17. marca - Norveški smučarski tekač Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec zadnje tekme letošnje sezone svetovnega pokala, 20-kilometrske preizkušnje s skupinskim startom v švedskem Falunu. Veliki kristalni globus najboljšega v seštevku sezone je osvojil njegov rojak Harald Oestberg Amundsen, danes varno 17., ki je osvojil tudi mali kristalni globus v seštevku tekem na razdaljo, slavil pa je tudi na novoletni turneji.

Finska, Lahti.
Norvežan Johnannes Hoesflot Klaebo.
Arhiv dpa/STA

Klaebo je danes slavil še sedmič zapovrstjo, sicer pa že 16. v tej sezoni. Če ga ne bi pred in med sezono pestile bolezni, zaradi katerih je izpustil devet letošnjih tekem, vključno s celotno novoletno turnejo, bi Norvežan bržkone tudi letos osvojil nov veliki kristalni globus.

Slovenec Miha Ličef je z 49. mestom ujel druge letošnje točke za svetovni pokal po 33. mestu v Lahtiju.