Delegacija NSi na delovnem obisku v Žužemberku, Novem mestu in Škocjanu
Novo mesto/Škocjan/Žužemberk, 17. marca - Delegacija NSi na čelu s predsednikom stranke Matejem Toninom se danes mudi na obisku v Žužemberku, Novem mestu in Škocjanu, kjer se bo med drugim seznanila z gospodarskimi in socialnimi razmerami ter romsko problematiko. Kot je povedal Toni, se želijo na lastne oči prepričati, kakšno je stanje in to prenesti v njihovo delo.
Novo mesto, Hotel Dolenjc.
Obisk delegacije NSi v Novem mestu.
Foto: Aleš Kocjan/STA
Novo mesto, Hotel Dolenjc.
Obisk delegacije NSi v Novem mestu.
Foto: Aleš Kocjan/STA
Kot glavne potrebe v regiji Tonin vidi urejanje cestne infrastrukture, kjer izpostavlja potrebo po čimprejšnji gradnji 3. razvojne osi, in urejanje železniške infrastrukture, ki je bistveno prepočasna.
Poudarja tudi nujno urejanje romskih vprašanj, kjer je opozoril, da je vlada do zdaj že večkrat napovedovala pripravo potrebne zakonodaje, ki pa je ni in ni. Spremembe bi po njegovem morale iti v smeri, da se Romom izplača pošiljati otroke v šolo in da se delo izplača.