Remi Kopra in Mure, Maribor jesenski prvak

Ljubljana, 12. 12. 2021 17.12 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, A.V.
2

Nogometaši Brava so v 20. krogu Prve lige Telemach Slovenije premagali Aluminij z 2:1 (0:0), v popoldanskem derbiju pa sta se Koper in aktualna prvakinja Mura na Bonifiki razšla brez zmagovalca. Bilo je 2:2 (0:0).

Nogometaši Brava so po štirih zaporednih porazih proti Domžalam, Mariboru, Kopru in Radomljam le prišli do domače zmage. Na tekmi, ki v megli ni ponudila veliko zanimivih dogodkov, so premagali Aluminij, potem ko so med 65. in 68. minuto izkoristili dve od sicer redkih priložnosti. Bravo je tako v preteklosti neugodnega tekmeca, ki v Ljubljani sploh še ni izgubil, premagal že drugič v sezoni.

Vratar Aluminija Luka Janžekovič je moral dvakrat po žogo v svojo mrežo.
Vratar Aluminija Luka Janžekovič je moral dvakrat po žogo v svojo mrežo. FOTO: Miro Majcen

Maloštevilni gledalci v Stožicah, kjer so Ljubljančani še drugič zapovrstjo gostili tekmece, v prvem delu niso videli zanimivega nogometa. Domači so imeli žogo nekoliko več v nogah, a tako kot tekmeci niso hoteli preveč tvegati, zato ni bilo veliko nevarnih akcij.

Aluminij je imel priložnost s prostega strela, ko je Roku Prši veselje preprečil domači vratar Renato Josipović, še bližje zadetku pa so bili gostitelji, ko je po podaji Žana Trontlja z desne strani Martin Kramarič z glavo streljal za las mimo desne vratnice.

V drugem polčasu je bilo vendarle več zanimivosti, predvsem po zaslugi golov. Prvega za domače je po kotu in slabi reakciji gostujoče obrambe v 65. minuti dosegel Matija Kavčič, drugega pa tri minute pozneje Kramarič. Gosti so razliko le zmanjšali, ko je Andraž Krefl s strelom od daleč z leve strani presenetil Josipovića.

Maribor po remiju Kopra in Mure jesenski prvak
Nogometaši Maribora so slovenski jesenski prvaki. Prvo mesto so jim v 20. krogu prepustili Koprčani, ki so na svojem igrišču na derbiju z Muro osvojili le točko. Koprčanom, ki na zimski odmor odhajajo s točko zaostanka za Štajerci, je sicer dobro kazalo, v 59. minuti so povedli, a so rezervisti Mure na čelu s povratnikom po poškodbi Luko Bobičancem v nadaljevanju zrežirali popoln preobrat, toda tudi izid 1:2 je zdržal do konca. V sodniškem dodatku se je pritisk Koprčanov obrestoval, končni izid je postavil Žan Žužek.

Prvi polčas ni navdušil. Koprčani so imeli rahlo pobudo, a si z izjemo strela Lamina Colleyja, ki je zletel mimo desne vratnice, niso pripravili resnejše priložnosti. Mura je bila nekoliko nevarnejša, v 23. minuti je Mitja Lotrič po samostojnem streljal mimo gola, Kai Cipot je že premagal vratarja Davida Adama, a mu je na golovi črti veselje preprečil Matej Palčič, ki je žogo odbil, prodor Žige Kousa po desni strani kazenskega prostora pa tudi ni obrodil sadov, Adamu je pri obrambi pomagala še vratnica.

Povratnik po poškodbi Luka Bobičanec je znova dokazal, zakaj ga je trener Mure Ante Šimundža tako zelo pogrešal v jesenskem delu sezone. FOTO: Damjan Žibert

Drugi del je bil precej boljši. Ekipi, posebno Koper, sta dvignili ritem, na začetku je Koper odločno napadel, kar se mu je tudi obrestovalo. Po kotu je bil v kazenskem prostoru najvišji Ivan Novoselec, po njegovem strelu je Zalokar žogo odbil v prečko, od tam pa je prišla do Lamina Colleyja, ki jo je spravil za golovo črto. Trener gostov Ante Šimundža je takoj po zaostanku v igro poslal tri nove igralce, ki so do konca poskrbeli za zasuk izida. V 81. minuti je Bobičanec močno streljal od daleč, zadel vratnico, od katere se je odbila do nekdanjega igralca Kopra Nardina Mulahusejnovića, kateremu ni bilo težko zatresti mreže.

Le tri minute pozneje je Tio Cipot, še tretji od trojke, ki je v nadaljevanju zamenjal soigralca, podal žogo v prazen prostor, do žoge se je dokopal Bobičanec, ki jo je z natančnim strelom poslal pod prečko za vodstvo Prekmurcev.

Toda v zadnji minuti sodniškega dodatka je prišlo do še ene spremembe izida. Po prostem strelu z desne strani je v kazenskem prostoru žoga prišla do Žužka, ta pa jo je ob velikem številu nog poslal za hrbet vratarja Zalokarja.