133105

Maribor po prvi tekmi s Hammarbyjem v precejšnjih težavah

Avtor: Klemen Verlič
22. 7. 2021, 21.10

Slovenski nogometni klub Maribor je v drugem krogu kvalifikacij za nastop v novoustanovljeni konferenčni ligi na prvi tekmi proti švedskem Hammarbyju izgubil z 1:3 (0:0). V Stockholmu je pred 7800 gledalci za Mariborčane za 1:1 zadel Nino Žugelj (60.), vse tri zadetke za Hammarby pa je dosegel Astrit Selmani.

Na pretežno umetni travi v švedski prestolnici so domači ob glasni podpori s tribun silovito krenili. Vijoličastim v prvih minutah niso pustili dihati. Že v peti minuti pa so se po zaslugi napake Aleksa Pihlerja znašli v izjemni priložnosti. Toda v dvoboju iz oči v oči z Ažbetom Jugom je Astrit Selmani žogo poslal mimo gola.

V deveti minuti je moral znova posredovati Jug, ob strelu z glavo Akinkunmija Amooja je bil dobro postavljen. Ob novi prekinitvi so vijoličasti v obrambi znova zaspali, povsem sam pa je po podaji s kota osrednji branilec Aziz Ouattara z glavo poslal žogo mimo gola.

Gosti so se nato le nekoliko otresli pritiska, prvi pa je za Mariborčane v 19. minuti zapretil Nino Žugelj, ki pa precej z leve strani ni uspel ogroziti Oliverja Dovina v švedskih vratih.

Domači so mrežo Maribora zatresli v 31. minuti, a je stranski sodnik po podaji v sredino dvignil zastavico po strelu z glavo Ouattare.

V minuli sezoni osmouvrščeno moštvo švedskega prvenstva je še naprej vršilo pritisk, naslednja lepa priložnost pa je pripadla Mariborčanom. Po podaji s kota Blaža Vrhovca je najvišje skočil Ilija Martinović in žogo poslal za las mimo leve Dovinove vratnice.

Žugelj je nato ob koncu polčasa poskusil še dvakrat, a je bil nenatančen, podobno kot Gustav Ludwigson na drugi strani.

Tudi v drugi polčas so silovito krenili švedski pokalni zmagovalci. Vladimir Rodić je v 49. minuti močno sprožil z roba kazenskega prostora, a je žoga ob posredovanju mariborske obrambe za las zgrešila cilj.

V 55. minuti pa je vendarle prišlo do spremembe izida. Švedi so izpeljali hiter protinapad, ki ga je z lepim preigravanjem Martina Milca in diagonalnim strelom zanesljivo zaključil Selmani.

Vodstvo ni trajalo dolgo, saj so 15-kratni državni prvaki hitro odgovorili. Po podaji Marka Alvirja z roba kazenskega prostora je bil v kazenskem prostoru najvišji Žugelj in natančno zadel z glavo.

Zadetek slovenskih predstavnikov pa ni umiril domačih. Ti so v 64. minuti znova povedli. Glavnino dela je opravil Amoo, ki je lepo podal v prostor Ludwigsonu, ta pa je podal v sredino, na kar z dveh metrov ni bilo težko zadeti Selmaniju.

V 78. in 85. minuti je rezervist Rok Kronaveter poskušal z razdalje, a ob obeh poskusih ni ogrel dlani Dovina. Kljub vsemu je imel tudi v zadnje pol ure več od igre švedski predstavnik, ki je v 86. prišel še do najstrožje kazni po prekršku Milca. Selmani je nato še tretjič žogo poslal v mrežo za končni izid, čeprav ni manjkalo veliko, da bi Jug strel ubranil.

Povratna tekma bo čez teden dni v Ljudskem vrtu.

V primeru napredovanja Maribora bo tekmec v 3. krogu kvalifikacij bodisi srbski Čukarički bodisi azerbajdžanski Sumgait.

Tekmo drugega kroga Prve lige Telemach med Mariborom in Domžalami si boste lahko ogledali v nedeljo ob 20.15 na Š1!

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več