Avtogol Alabe, Carvajal rešil točko Realu, zmaga Atletica

V Španiji je Real Madrid iztržil remi v Sevilli. Oblakovi pri Celti Vigo zmagali s 3:0, Barcelona bo v nedeljo gostila Baske.
Fotografija: Real Madrid se je veselil izenačenja v Sevilli. FOTO: Ciro De Luca/ Reuters
Real Madrid se je veselil izenačenja v Sevilli. FOTO: Ciro De Luca/ Reuters

Derbi španskega prvenstva med Sevillo in Real Madridom, udeležencema lige prvakov, se je končal z 1:1. Avstrijski reprezentant David Alaba je z avtogolom prinesel vodstvo Andaluzijcev v 74. minuti. Za Real je izenačil Dani Carvajal štiri minute kasneje. Za Sevillo je igral nekdanji član Reala Sergio Ramos.

V derbiju desetega kroga španskega nogometnega prvenstva sta se Sevilla in Real Madrid razšla brez zmagovalca (1:1), Atletico Madrid pa je v večerni tekmi zmagal v Vigu 3:0 in ob tekmi zaostanka ujel priključek z vrhom razpredelnice.

Izid 1:1 med Sevillo in Real Madridom je najbolj pravičen glede na prikazano na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan v andaluzijski prestolnici. Gostitelji so povedli z avtogolom Davida Alabe v 74. minuti, gostje pa so izenačili štiri minute kasneje, ko je bil z glavo natančen Dani Carvajal.

Atletico Madrid je suvereno prišel do novih treh točk. Delo mu je precej olajšal vratar Celte Ivan Villar, ki je v 25. minuti nespretno posredoval pri povsem nenevarnem predložku. Žoga mu je ušla iz rok, Alvaro Morata jo je spretno porinil naprej, Vilar ga je spotaknil in poleg enajstmetrovke prejel še rdeči karton.

Natančen izvajalec strela z bele točke je bil Antoine Griezmann, ki je v 64. minuti z drugim zadetkom dokončno rešil vprašanje zmagovalca. V 70. minuti je francoski napadalec zabil še en gol in tako četrtič v la ligi dosegel hat-trick.

Dani Carvajal je prinesel točko Realu. FOTO: Marcelo Del Pozo/ Reuters