V svoji polfinalni skupini je zasedla drugo mesto, skupno pa je med devetimi finalistkami dosegla sedmi čas. Še prej je nastopila tudi v finalu C na 500 metrov, kjer je varčevala z močmi in bila zadnja, tako da je skupno osvojila 26. mesto.

Zelo dobro je na 1000 metrov nastopila njena reprezentančna kolegica Mia Medved, ki je zmagala v finalu B in zasedla deseto mesto. Kot zmagovalec je na 1000 metrov, kjer so se delile olimpijske kvote, tekmovanje v tej disciplini končal tudi Jošt Zakrajšek, a le v finalu D, kar pomeni, da je zasedel končno 28. mesto. V nedeljo bo tekmoval še v kajakaškem maratonu na 5000 metrov.

Matevž Manfreda in Anže Pikon sta prav tako odlično nastopila v finalu B na 1000 metrov, mlada slovenska naveza je bila četrta, skupno pa je zasedla 13. mesto. Rok Šmit je bil v finalu C na 200 metrov šesti, skupno pa 24.