Jabari Parker in soigralci so uspeli izenačiti na 1;1, a naslednji teden jih v Pireju čakata težki tekmi. Foto: EPA

Monaco je proti Fenerbahčeju izgubil prvo tekmo na domačem igrišču, danes pa je vendarle razveselil svoje navijače. Monačani so silovito začeli in v prvi četrtini vodili že za 16 točk, a so Turki do polčasa praktično izničili zaostanek.

Nalet so nadaljevali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 24:11 ter povedli za devet točk (65:74). V zadnji pa so prevladovali gostitelji, dobili so jo z 28:14, Jordan Loyd je 11 sekund pred koncem dosegel odločilno trojko za končni izid.

Sorodna novica Fenerbahče, Olympiakos, Real Madrid in Maccabi povedli v četrtfinalu

Loyd je tekmo končal s 15 točkami, z 18 je bil najboljši strelec Monaca Donatas Motiejunas. Pri Fenerbahčeju je 25 točk dosegel Tyler Dorsey, 23 pa Scottie Wilbekin, a sta imela premalo pomoči soigralcev.

Barcelona ni dovolila še enega presenečenja
Barcelona je po porazu na prvi tekmi tokrat vodila večji del tekme, ki pa je bila večji del zelo izenačena. Še dobrih šest minut pred koncem so Grki zaostajali le za dve točki. Končnica je pripadla Kataloncem, ki so prek Tomaša Satroranskyja tri minute pred koncem povedli za 12 točk in prednost znali ohraniti.

Pri Barceloni je tokrat s 24 točkami izstopal Jabari Parker, pri Olympiakosu pa Alec Peters z 20.

Sloukas blestel v Atenah
Košarkarji Panathinaikosa so na drugi četrtfinalni tekmi premagali Maccabi Tel Aviv s 95:79 in izid v zmagah poravnali na 1:1. Izraelci so v prvi četrtini sicer vodili za osem točk, a do polčasa so gostitelji pobegnili na +12.

V tretji četrtini so vodili že za 18 točk, toda Maccabi se še ni predal, se v uvodu zadnjega dela približal na zgolj tri točke, kar pa je domače "streznilo" in so končnico odigrali precej bolje.

Junak zmage Panathinaikosa je bil Kostas Slukas z 29 točkami, Lorenzo Brown pa je pri Maccabiju dosegel 18 točk. Tretja tekma bo v torek v Beogradu, kjer svoje domače tekme igra Maccabi.

Zanesljiva zmaga Reala
Real je s 101:90 odpravil Baskonio. Madridčani, ki branijo naslov prvaka v tem tekmovanju, so izkoristili prednost domačega parketa in jih le še zmaga loči od polfinala. Gostujoča zasedba je bila v prednosti le v prvi četrtini, zatem pa bila ves čas v zaostanku. Ta je ob koncu tretje četrtine narasel na 14 točk, v zadnji tudi na 23, tako da je bila tekma odločena precej pred koncem.

Facundo Campazzo je bil najboljši igralec tekme s 24 točkami in sedmimi podajami, Vanja Marinković je bil z 20 točkami najboljši strelec gostov.