KOLESARSTVO

Druga etapa Van der Poelu, Pogačar in Roglič tik za njim

V boju za drugo mesto je bil Pogačar hitrejši od Rogliča.
Fotografija: Tadej Pogačar je bil hitrejši od Primoža Rogliča FOTO: Stephane Mahe/Pool, Reuters

Mathieu van der Poel je dobil drugo etapo dirke po Franciji. Na poti od Perros-Guireca do vrha na Mur-de-Bretagne je bil hitrejši od Tadeja Pogačarja in Primoža Rogliča. Rumeno majico vodilnega je prav tako prevzel van der Poel po zaslugi bonifikacijskih sekund.

Van der Poel, član Alpecin-Fenixa, ima v skupnem seštevku zdaj osem sekund prednosti pred danes petim Julianom Alaphilippom (Deceuninck-Quick-Step), na tretje mesto pa se je prebil Pogačar (UAE Team Emirates). V skupnem seštevku ima 13 sekund zaostanka, četrti pa je Roglič (Jumbo-Visma), ki zaostaja sekundo več.

Etapa je bila tokrat mirnejša od sobotne prve, v kateri je prišlo do dveh množičnih padcev. Glavnina ni imela težav z nespametnimi gledalci ob cesti, v ospredje pa so po slabih 20 km pustili šest ubežnikov. Ti so pobirali točke za pikčasto majico najboljšega hribolazca, najbolj vztrajna sta bila Edward Theuns (Trek-Segafredo) in Jeremy Cabot (TotalEnergies).

image_alt
Drama že v prvi etapi: padla tudi Roglič in Pogačar

Glavnina ju je ujela 17 km pred ciljem oziroma tik pred prvim prečkanjem ciljnega vzpona Mur-de-Bretagne, na katerem so podelili nekaj bonifikacijskih sekund. Po nekaj 100 metrih vzpona je pobegnil van der Poel in si priboril osem bonifikacijskih sekund, tik pred črto pa sta Alaphilippa, ki je skušal priti do dodatnih sekund, ugnala prav Pogačar in Roglič. Osvojila sta pet oz. dve bonifikacijski sekundi.

image_alt
Na Touru štejejo žrtve, žensko s transparentom bodo tožili (VIDEO)

Podoben razplet je bil tudi v cilju. Van der Poel je takrat čakal nekoliko dlje in se odpeljal. V boju za drugo mesto je bil Pogačar znova hitrejši od Rogliča, oba pa sta v primerjavi s sobotnim zmagovalcem Alaphilippom pridobila nekaj sekund.

V ponedeljek bo na sporedu sprinterska etapa med Lorientom in Pontivyjem (182,9 km), na kateri bo morebiti dejavnik tudi bočni veter.