Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 25.04.2024 18:51:37

Mura Nona prvi finalist ženskega pokala

Nogometašice Mure None so prve finalistke 25. sezone ženskega pokala. Mura je na domačem igrišču v Fazaneriji premagala ljubljansko Olimpijo z 1:0 (1:0). V finalu, ki bo 23. maja v Stožicah, se bodo merile z zmagovalcem drugega polfinalnega obračuna med Ljubljano in Dravo. Ta se bo začel ob 19. uri.

Mura Nona, branilka naslova in desetkratna pokalna prvakinja, je v bolj ali manj izenačenem prvem polčasu proti Olimpiji povedla v 37. minuti. Takrat so domačinke z desne strani zadele nasprotno vratnico, od te pa se je žoga odbila v Jono Javorič, ki je tako nespretno poskrbela za avtogol.

Tudi v drugem delu sta ekipi kazali enakovredno predstavo, v kateri pa so manjkali kakovostni zaključki, tudi v zadnjih desetih minutah tekme, ko so bile konkretnejše Ljubljančanke. Nekajkrat je sicer morala posredovati tudi domača vratarka Iva Kocijan, ki pa ni imela težkega dela.

V četrtfinalu je Mura Nona z 9:0 odpravila Primorje Gaio Naturelle, Olimpija pa z 10:0 Gažon.

Ob 19. uri bo Ljubljana, ki je v četrtfinalu premagala Radomlje s 3:0, v drugem polfinalu gostila Dravo. Ta je prvič v polfinalu pokala, tja pa se je uvrstila po enajstmetrovkah na domači tekmi proti Cerkljam.