Alaphilippe z izjemno predstavo do velike zmage, pri Pogačarju nič novega

Rim, 16. 05. 2024 14.36 | Posodobljeno pred 15 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
M.J., M.D.
21

Na kolesarskem Giru je bila na sporedu dvanajsta etapa. Kolesarska karavana, ki se je v zadnjih dnevih zaradi virusa močno zmanjšala, se ob jadranski obali pomikala proti severu Italije. Na sporedu je bila hribovita etapa, dolga 193 kilometrov. Slovenec Tadej Pogačar (UAE Emirates) je v cilj pripeljal varno z glavnino in še naprej trdno drži rožnato majico vodilnega. Veliki zmagovalec etape pa je po izjemni predstavi bil Francoz Julian Alaphilippe (Soudal-QuickStep), ki je pred ostalimi v cilj pripeljal z 32 sekundami prednosti. Ne pozabite, tako kot vsakič po etapi tudi tokrat od 18.30 na Kanalu A in VOYO vrhunci etape.

12. etapa Gira
12. etapa Gira FOTO: Twitter

Razgibana etapa s trinajstimi vzponi, med njimi štirimi kategoriziranimi, je bila pisana na kožo ubežnikom. Julian Alaphilippe se je v beg podal že 125 kilometrov pred ciljem, večino časa je kolesaril z domačinom Mircom Maestrijem (Team Polti Kometa), na zadnjem vzponu deset kilometrov do cilja pa se je otresel še slednjega in s prednostjo več kot pol minute pred najbližjimi zasledovalci prečkal ciljno črto v Fanu od jadranski obali.

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe FOTO: AP

Enaintridesetletni član Soudal-Quick-Stepa je zabeležil 42. zmago v karieri, prvo na premiernem nastopu na Giru. Alaphilippe se lahko zdaj pohvali z etapnimi zmagami na vseh treh največjih dirkah; na Touru je dobil šest etap, po eno pa ima po Španiji in Italiji.

Tadej Pogačar je skozi cilj prišel več kot pet minut za zmagovalcem in je v skupnem seštevku zadržal dve minuti in 40 sekund prednosti pred Kolumbijcem Danielom Martinezom (Bora-hansgrohe) ter 2:56 pred Britancem Geraintom Thomasom (Ineos Grenadiers).

V petek je na sporedu pretežno ravninska etapa, v soboto pa sledi druga vožnja na čas na letošnjem Giru.

Pri Pogačarju nič novega

Tadej Pogačar se je v cilj varno pripeljal z glavnino in ohranil prednost v skupnem seštevku.

16.40

Velika zmaga Alaphilippa

Francoz je zdržal pritisk zasledovalcev in v cilj prikolesaril brez težav.

16.29

Alaphilippe še vodno navdušuje

Francozu je ostalo zgolj še 3,5 kilometra do velikega cilja 12. etape Gira in velike zmage. Pogačar še vedno vozi z glavnino, ki zaostaja pet minut.

16.26

Italijan je obupal

Maestri je obupal, Alaphilippe je napadel in Italijanu pobegnil. Naslednjih 10 kilometrov bo moral zdržati pritisk zasledovalne skupine, ki nadaljuje s pritiskom.