Rdeči vragi šele po enajstmetrovkah izločili angleškega drugoligaša

London, 21. 04. 2024 19.27 | Posodobljeno pred 11 dnevi

V polfinalu FA pokala so nogometaši Manchester Uniteda po uri igre vodili s 3:0, Coventry pa se je s tremi zadetki, zadnjim v 95. minuti, izsilil podaljške. V dodatnih 30 minutah golov nismo videli, varovanci Erika ten Haga pa so po enajstmetrovkah vendarle uspeli slaviti. V finalu se bodo pomerili proti mestnim rivalom.

Na tekmi proti angleškemu drugoligašu so rdeči vragi povedli v 23. minuti, ko je Diogo Dalot z ostro podajo našel Scotta McTominayja, ta pa je žogo potisnil v prazno mrežo. Nogometaši Manchester Uniteda so prednost povišali v izdihljajih prvega polčasa, ko je bil po podaji Bruna Fernandesa v kazenskem prostoru Coventryja najvišji Harry Maguire.

Asistent pri drugem zadetku je v 58. minuti zabil tretjega, veliko zaslug za tega pa gre pripisati branilcu nasprotne ekipe Bobbyju Thomasu, od katerega se je žoga odbila v mrežo. 12-kratni zmagovalci FA pokala so bili po uri igre z eno nogo že v finalu, Coventry pa je med 71. in 79. minuto preko Ellisa Simmsa in Calluma O'Hareja dvakrat zadel in poskrbel za napeto končnico.

Nogometaši osmouvrščene ekipe druge angleške lige so v končnici srečanja iskali izenačujoči zadetek in v 93. minuti prišli do enajstmetrovke, ko je v kazenskem prostoru rdečih vragov Aaron Wan-Bissaka igral z roko. Odgovornost za izvedbo je prevzel Haji Wright in zadel za 3:3.

Coventry - Manchester United
Coventry - Manchester United FOTO: AP

Po nekaj minutah igre v nadaljevanju je bil Fernandes blizu novemu zadetku, nogometaše Coventryja pa je rešila prečka. V 116. minuti so zapretili tudi drugoligaši, a tudi tokrat je prečka preprečila zadetek. Pet minut kasneje je Coventry preko Victorja Torpa dosegel zadetek za zmago, ki pa je bil nato zaradi prepovedanega položaja v izgradnji napada razveljavljen.

Po izvajanju enajstmetrovk so se v finale FA pokala uvrstili nogometaši Manchester Uniteda.