223558

Domžale proti Kopru naredile velik korak v borbi za obstanek

Avtor: Lamin Diallo
18. 4. 2024, 18.47

Nogometaši Domžal so v zaostali tekmi 25. kroga Prve lige Telemach z zadetkom Krstovskega premagali Koper z 1:0 (0:0). Sedaj so na lestvici ze eno mesto prehiteli Muro, s katero imajo ena točkovni izkupiček.

Domžalčani in Koprčani so danes odigrali tekmo, ki bi morala biti na vrsti že marca, a sta jo takrat preprečila slabo vreme in preveč namočen teren. Danes so v boljših razmerah dvoboj izpeljali, bolj zadovoljni pa so bili na koncu domači, ki so z minimalno zmago ušli ekipam z dna lestvice in po točkah ujeli Muro na šestem mestu.

Koprčani bi z morebitno zmago prišli na četrto mesto pred Bravo, a so po razpletu dvoboja ostali peti z 42 točkami, še vedno pa imajo varno prednost sedmih točk pred Muro in zdaj tudi Domžalami.

Dvoboj v Domžalah je postregel z malo nevarnega dogajanja pred vrati Lovra Štubljarja pri domači zasedbi in Tima Štrasbergerja pri gostujoči. Oboji so bili tudi oslabljeni, pri Domžalah je manjkal Filip Stuparević, pri Koprčanih pa njihov najboljši strelec Timothe Nkada.

V večjem delu prvega polčasa so sicer imeli terensko premoč Koprčani, polpriložnosti sta imela Nik Omladič in Karlo Bručić, ki je v 29. minuti tudi padel v kazenskem prostoru, a sodnik ni ocenil, da bi šlo za prekršek.

Najlepšo priložnost prvega dela so si že v sodnikovem dodatku pripravili gostje, ko je Gabriel Groznica močno nameril z roba kazenskega prostora, žoga pa je poletela nekoliko nad prečko.

Tudi v nadaljevanju razmerje moči ni bistveno spremenilo. V 51. minuti se je na tleh v koprskem kazenskem prostoru znašel Benjamin Markuš, a tudi tokrat ni bilo strela z bele točke.

Groznica je podobno kot v prvem delu še enkrat zapretil z močnim strelom od daleč, v 54. minuti pa je bil na pravem mestu vratar Štubljar.

Odločitev je padla v 57. minuti. Domžale so povedle po praktično edini nevarni akciji na tekmi oziroma edinem strelu v okvir gola. Kot je izvajal Pišek, na pravem mestu ob prvi vratnici pa je bil Mario Krstovski in žogo z volejem poslal v gol.

Koper je imel po prejetem zadetku sicer še vedno pobudo, toda brez prave nevarnosti.

Dosegel je sicer tudi gol, ki bi prinesel točko, ko je po kotu z glavo v 85. minuti zadel Bručić, toda pred tem so gostje nepravilno ovirali vratarja Domžal in sodnik je zadetek razveljavil.

V naslednjem krogu bodo Domžalčani 21. aprila gostovali pri vodilnih Celjanih, Koper pa bo isti dan gostil Bravo Kostel.

Standings provided by Sofascore

Prva liga Telemach se na program Šport TV vrača v soboto, ko bo Maribor na prvem programu od 14:15 dalje gostil Rogaško. Vabljeni v našo družbo!

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več