Rasmus Højlund je takole končal Coventryjevo pokalno pravljico, potem ko se je drugoligaš že veselil zmagovitega gola v 121. minuti in je bil nato pri izvajanju 11-m v prednosti zaradi obrambe vratarja. Foto: Reuters

Prvi izvajalec enajstmetrovke pri Manchester Unitedu je bil Casemiro, ki pa je ustrelil naravnost v vratarja. Coventry je zadeval z izredno natančnimi streli z bele točke, ko se je v moža odločitve prelevil Andre Onana. V četrti seriji je ubranil strel O'Hare, kar je prispevalo k temu, da je kapetan Coventryja Sheaf ustrelil prek prečke.

140 let star Coventry je bil med letoma 1969 in 2000 stalni član elitne angleške lige, v tem obdobju pa je leta 1988 tudi osvojil FA-pokal. Leta 2018 so padli celo v četrto ligo, zdaj pa se je Coventry ustalil v drugi ligi. Foto: Reuters

Zadnji strelec rdečih vragov je bil Rasmus Højlund, ki je zanesljivo stresel mrežo za skupnih 7:5 in preboj Manchester Uniteda v finale 143. sezone FA-pokala. Za najstarejšo nogometno lovoriko na svetu se bo Manchester United v soboto, 25. maja, prav tako na Wembleyju pomeril z branilcem naslova Manchester Cityjem.

Prva ura nedeljske tekme na Wembleyju je potekala po predvidenem scenariju. McTominay, Maguire in Fernandes so poskrbeli za visoko vodstvo s 3:0, nakar je sledila serija menjav, ki so prebudile Coventry. Najprej je Simms vlil upanje v 71. minuti, zatem je za drugi gol poskrbel O'Hare. V sodnikovem dodatku so drugoligaši stisnili slovite nasprotnike, kar je pripeljalo do najstrožje kazni. V 95. minuti je bil suveren strelec 11-m za 3:3 Haji Wright.

V 121. minuti se je Coventry veselil zmage in čudežnega preboja v finale, a se je izkazalo, da je bil rezervist Victor Torp za las v prepovedanem položaju in namesto 4:3 za drugoligaše so o finalistu odločale enajstmetrovke.

Sorodna novica Bernardo Silva popeljal Man City v finale FA-pokala

Coventry je vodil z 2:1, a je sledil zanje kruti preobrat, za Manchester United pa veliko olajšanje in izredna priložnost, da sezono lahko rešijo s pokalno lovoriko, za kar pa morajo premagati velike mestne tekmece, ki so zadnja leta precej uspešnejši.

143. ANGLEŠKI POKAL FA
POLFINALE

MANCHESTER CITY – Chelsea 1:0 (0:0)
Bernardo Silva 84.

Coventry – MANCHESTER UNITED * 5:7 (3:3, 0:2) – po enajstmetrovkah
Simms 71., O'Hare 79., Wright 90.+5/11-m,; McTominay 23., Maguire 45., Fernandes 58.

Finale bo v soboto, 25. maja, na stadionu Wembley v Londonu.

Liverpool ohranja pritisk na Arsenal in City

V Angliji bodo v zadnjih krogih videli napet troboj za naslov prvaka. Foto: Reuters

Sočasno se je v Londonu igrala še ena pomembna nogometna tekma, a v angleškem prvenstvu. V 34. krogu je Fulham gostil Liverpool. Ob polčasu je bilo 1:1, a v nadaljevanju so rdeči odločili tekmo v svojo korist. Ryan Gravenberch in Diogo Jota sta poskrbela za 3:1 in obvezno zmago, s katero je Liverpool točkovno znova ujel začasno vodilni Arsenal in za točko prehitel Manchester City.

A branilci državnega naslova so v navidezni prednosti zaradi neodigrane tekme, pri čemer bo Manchester City pri Tottenhamu v okviru 34. kroga gostoval šele 14. maja.