
Se bo naposled vendarle zgodilo tisto, kar ljubljanska Olimpija čaka že več desetletij? Vodstvo ljubljanskega prvoligaša od besed prehaja k dejanjem, obljuba o grajenju novega trening centra dobiva prve realne obrise. Izbrana je tudi lokacija, danes pa so na sporedu sestanki, ki bodo dali natančnejšo časovnico in tudi končno podobo projekta.
Čedalje bolj se zdi, da bo sezona ljubljanske Olimpije označena kot izredno uspešna. Ni izključeno, da je navijači ne bodo poimenovali celo najuspešnejša v klubski zgodovini. Zmajem namreč dobro kaže v boju za državni naslov, ‘živi’ so tudi v pokalu, v Evropi pa se je zeleno-belim sploh prvič uspelo uvrstiti v izločilne boje evropskih tekmovanj. Pri čemer so se vanje uvrstili kot prvi slovenski klub, ki v sezoni prej ni bil državni prvak.
Olimpija na igrišču deluje vse bolj urejeno in resno. Trener Victor Sanchez izvrstno vodi ljubljansko moštvo, ki mu ne manjka kakovostnih posameznikov, ki so hkrati tudi odlični prodajni artikli Ljubljančanov. Zmaji so skozi uspehe v Evropi lepo napolnili tudi klubske blagajne, svežih osem, devet oziroma celo deset milijonov evrov je na kupčku lanskih Uefinih nagrad in uspešnih prodaj (Svit Sešlar, Timi Max Elšnik) sestavilo mozaik, s katerim v preteklosti kaotičen ljubljanski klub postaja vse bolj urejen. Pod potegnjeno črto je torej športni del kluba, nad katerim bdi Goran Boromisa, poskrbel, da tudi ljudje v pisarnah Olimpije spijo mirno.

Klubska uprava začela vleči velike poteze
Če so torej navijači lahko (pre)zadovoljni s tem, kar Olimpiji uspeva na igrišču, po drugi strani še čakajo na odmevne poteze, ki bi jih v smeri načrtovanja stabilne prihodnosti kluba vlekla uprava zmajev. Poteza, ki očitno ni bila prvoaprilska šala in s katero bodo v zmajevem gnezdu celo sodno preganjali navijače, ki z izgredi na stadionih klubu nalagajo kazni Uefe, je v nogometni javnosti zaradi svoje edinstvenosti naletela na velik odziv, vprašanje pa je predvsem, kako bodo nanjo odreagirali člani navijaške skupine Green Dragons.
Bo pa zagotovo vse navijače Olimpije navdušila druga poteza, ki jo predsednik kluba Adam Delius, direktor Igor Barišić in sodelavci načrtujejo v teh dneh. Januarja je namreč vodstvo kluba obljubilo, da bo ljubljanski klub že letos začel graditi nov trening center. V začetku februarja je zadevo v intervjuju za Sportklub potrdil tudi predsednik Delius, vmes je vse skupaj malce potihnilo, a se v ozadju, kot kaže, vse skupaj premika v pravo smer.

Olimpija bi nov trening center gradila na hipodromu Stožice
Po naših informacijah bodo namreč danes v Ljubljani potekali sestanki, s katerimi naj bi se zagnal projekt izgradnje trening centra ljubljanske Olimpije. Lokacija je izbrana, ni pa še dokončno potrjena od vseh deležnikov, ki naj bi torej danes sklenili tudi ta dogovor ter dokončno določili časovnico izvedbe projekta.
Novo domovanje Olimpije s tremi igrišči in vso potrebno pripadajočo infrastrukturo želi Olimpija poiskati nedaleč stran od stadiona Stožice. Naši viri so nam zaupali načrt zmajev, ki želijo svoje površine za treninge v čim hitrejšem času preseliti preko severne ljubljanske obvoznice – na hipodrom Stožice. No, ta ideja niti ni nova, o trening centru Olimpije na tej lokaciji se je veliko govorilo že v eri predsednika Milana Mandarića, a je takrat ostalo pri obljubah.
Bo tokrat drugače? Če bodo Ljubljančani del evropskih nagrad preusmerili v gradnjo modernega trening centra in tega seveda predvsem zgradili, bi bila to zagotovo poteza, po kateri bo treba vodstvu Olimpije, ki je bilo v preteklosti deležno nemalo kritik, sneti kapo. Hkrati pa bi dobili tudi potrditev, da tuji investitorji v slovenskem nogometu skrbijo tudi za izrazito podhranjeno nogometno infrastrukturo, kar bi bil vzor tudi vsem ostalim.

Ko župan tako podpira šport, je marsikaj lažje …
Je pa res, da se v Ljubljani, ki ima športu tako naklonjenega župana, kot je Zoran Janković, najbrž lahko nekatere projekte izpelje precej hitreje kot v drugih občinah, kjer se vodilni možje slovenskih klubov, ki bi sicer želeli investirati v infrastrukturo, na dnevni ravni vrtijo v vrtincu konflikta z upravljalci objektov oziroma občinami. Zemljišče, na katerem želi Olimpija graditi trening center, je v občinski lasti in pogovori o tem, kako oziroma na kakšen način bo klub odkupil površine ter začel konjeniški hipodrom spreminjati v trening center, so seveda zelo pomembna tema načrtovanja projekta.
Tudi sama vrednost novega trening centra je za zdaj še (ne dokončno določena) črka na papirju. Olimpija ima po februarskih besedah Deliusa v ta namen pripravljena vsaj dva milijona evrov, ki pa jasno ne bosta dovolj za izgradnjo takšnega nogometnega kompleksa. A kakorkoli, zadeve se premikajo in po današnjem dnevu bi že lahko dobili naslednje odgovore na vprašanja, kje, kdaj in kako bo v Ljubljani zrasel nov nogometni center. Kaj lahko se zgodi, da bo naslednja novinarska konferenca Olimpije polna dobrih novic …
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje