Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

samir handanovic 24 pm Ekipa24.si

Nova služba za Samirja Handanovića! Nekdanji ...

0 04.01.2024 09:22:56

Provokacija ali ... Igralci Reala pred tekmo z Barcelono šokirali javnost, sredi parketa so ... (video)

Košarkarji Barcelone so v 18. krogu evrolige premagali Real Madrid s 83:78. Za Madridčane je to šele drugi poraz v tej sezoni in ostajajo na vrhu razpredelnice, Barcelona je tretja. Zmagal je tudi drugouvrščeni Virtus iz Bologne s 85:83 proti Bayernu.

Prve tri četrtine košarkarskega el clasica so bile precej izenačene, v zadnji pa so bili bolj zbrani košarkarji Barcelone, ki so zabeležili 12. zmago v sezoni. Še pred tekmo so za nekaj prahu poskrbeli košarkarji Reala, ki so se postavil na sredino parketa in uprizorili znamenito proslavljanje legende Reala Cristiana Ronalda. To sicer počnejo pred vsako tekmo, v dvorani Blaugrana pa niso naredili izjeme.

Virtus je doma tesno premagal Bayern München. Po uvodni četrtini so Bavarci v rokah držali manjšo prednost, a so domačini v zadnji četrtini prevzeli pobudo in prišli do 13. zmage v sezoni. S izkupičkom zmag in porazov 13-5 ostajajo na drugem mestu evroligaške druščine.

Valencia je na domačem parketu s 93:88 v izenačenem dvoboju premagala Anadolu Efes Istanbul. Tesno je doma slavila tudi Baskonia, ki je s 75:73 premagala Panathinaikos. Grki so imeli sredi dvoboja tudi že 17 točk naskoka, a so se Španci vrnili v igro tik ob koncu. Odločilni koš za zmago je prispeval Codi Miller-McIntyre.

V torek so bili odigrani preostali dvoboji tega kroga. Crvena zvezda, kjer igra slovenski reprezentant Mike Tobey, je pri Fenerbahčeju slavil s 85:76. Berlinska Alba Žige Samarja, ki ga ni bilo v postavi nemške zasedbe, je na gostovanju pri Žalgirisu izgubila z 71:77. Maccabi Tel Aviv je s 93:83 premagal Monaco, Olympiacos z 79:74 Milano, Partizan pa z 90:77 Asvel Villeurbanne.

Značke: košarka, sta