215272

Martić: “Proti Hamburgu bomo poskušali presenetiti”

Avtor: Urban Kolman
24. 1. 2024, 08.50

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je predzadnje gostovanje v rednem delu BKT EuroCupa. Zmaji se bodo v sredo ob 16. krogu v Hamburgu udarili z Veolia Towersi in skušali prekiniti negativni niz porazov v evropskem pokalu. Na lestvici skupine A se Hamburg nahaja mesto pred ljubljansko zasedbo, trenutno pa je pri dveh zmagah.

Ena zmaga Hamburga je prišla ravno proti Cedeviti Olimpiji, medtem ko so drugo dosegli proti London Lionsom. V dvoboj z zmaji ekipa iz drugega največjega nemškega mesta vstopa s štirimi zaporednimi porazi na evropski sceni, nazadnje so Nemci klonili proti Bešiktašu (83:94). V nemškem državnem prvenstvu je Hamburg po 16 odigranih tekmah pri izkupičku desetih zmag in šestih porazov. V soboto so Towersi izgubili proti Oldenburgu (80:91).

Cedevita Olimpija in Hamburg sta se v tej sezoni pomerila 15. novembra v Stožicah, takrat pa je tesno zmago z rezultatom 86:83 slavil kolektiv iz Hamburga. Po tem, ko so zmaji dobili prvo četrtino (22:19), so pobudo na parketu prevzeli gostje, povedli tudi z 28 točkami razlike, a ljubljanska zasedba se je uspela vrniti v igro za zmago. Zadnji trije poskusi preobrata so bili neuspešni, zmaga pa je odšla v Nemčijo.

Glavni trener Ljubljančanov Zoran Martić je pred tekmo dejal: “Predvsem želimo zmanjšati trend oscilacij, ko po dobri odigramo slabšo tekmo. Tudi znotraj samih dvobojev moramo biti bolj konstantni in se izogibati oz. povsem zmanjšati obdobja, ko nam ne gre. Nismo brez možnosti, da prikažemo dobro igro, in skušamo presenetiti v Nemčiji.”