Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

sta
sta
1 21.04.2024 23:20:38

Naslov se pelje v Madrid: Realu uspel preobrat, Barco nokavtiral tik pred koncem! (video)

Derbi španske lige Real Madrida in Barcelone so s 3:2 dobili Madridčani z zadetkom Juda Bellinghama v sodnikovem dodatku.

V večernem obračunu sta se na el clasicu udarili vodilni ekipi prvenstva. Vedno razburljiv največji derbi na Iberskem polotoku se je tokrat končal z zmago Reala. Madridčani so s 25. zmago sezone tekmecem iz Katalonije pobegnili že na skoraj neulovljivih 11 točk naskoka šest krogov pred koncem.

Dvoboj številnih priložnosti na obeh straneh je sicer bolje začela Barcelona, ki je v šesti minuti povedla prek Andreasa Christensena. Prvič je izid poravnal Vinicius Junior, ko je v 18. minuti izkoristil najstrožjo kazen.

Barcelona je v 69. minuti še drugič na dvoboju povedla, ko je odbitek po obrambi Andrija Lunina v mrežo pospravil Fermin Lopez. A že štiri minute kasneje je Real spet izenačil, zadel je Lucas Vazquez. Dolgo je kazalo na remi, nato pa je derbi v prvi minuti dodatka odločil Bellingham.

Real je na vrhu lestvice z 81 točkami, sledi Barcelona s 70 in s tekmo več Girona (68), Atletico Madrid (61) ter Athletic Bilbao (58). Atletico je po dveh zaporednih zmagah doživel deveti letošnji ligaški poraz na gostovanju pri Alavesu. Za zmago domačih sta danes zadela Carlos Benavidez v 15. in Luis Rioja v 92. minuti.

Na preostalih obračunih je Villarreal v gosteh slavil pri zadnjeuvrščeni Almerii z 2:1, rumeni podmornici je zmago v drugi minuti sodnikovega dodatka zagotovil Alexander Soerloth, tekma med Getafejem in Realom Sociedadom pa se je končala z 1:1. Takšen je bil izid tudi petkove prve tekme tega kroga med Athleticom Bilbaom in predzadnjo Granado.

V soboto so nogometaši Girone in Celte iz Viga doma slavili s 4:1. Prvi so bili boljši od Cadiza, drugi pa od Las Palmasa. Rayo Vallecano je doma z 2:1 ugnal Osasuno, Betis pa je bil v gosteh z enakim izidom boljši od Valencie. Krog bosta v ponedeljek sklenila Sevilla in Mallorca.