Šport > Nogomet
864 ogledov

Maribor skočil na vrh lestvice

Jan Mlakar Profimedia
Nogometaši Maribora so v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma premagali Gorico s 3:0 (2:0).

Mariborčani so v dvoboju z Gorico upravičili vlogo favorita, z zmago tekmeca tudi matematično poslali v drugo ligo, sami pa vsaj začasno prevzeli prvo mesto na prvenstveni razpredelnici.

Že v četrti minuti je Aljoša Matko zadel prečko, ni pa povsem jasno, ali je sploh hotel streljati, ali je hotel le poslati predložek v sredino. Že v 11. minuti pa so gostitelji okronali premoč. Po lepi akciji je najprej Rudi Požeg Vancaš podal Janu Repasu, ta je z leve stani po tleh poslal žogo pred vrata, kjer je prisebno reagiral Jan Mlakar in okroglo usnje poslal v mrežo.

Mlakar je imel malo zatem še eno priložnost, tako kot Matko nekaj pozneje je streljal preslabo. Po začetni dominaciji pa so vijoličasti v nadaljevanju popustili, česar pa tekmeci niso znali izkoristiti. Izrazite priložnosti si niso pripravili, omembe vreden je bil le poskus Tjaša Begića z razdalje, toda vratar Ažbe Jug je žogo odbil v kot.

V sodniškem podaljšku so Mariborčani povišali vodstvo. Til Mavretič je nespretno poskusil izbiti žogo iz kazenskega prostora, pri tem zadel Blaža Vrhovca, sodnik Mihael Antič je dosodil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Mlakar.

Glede na videno je bil zmagovalec znan že po prvem polčasu, kar so se očitno zavedali igralci obeh ekip. Drugi polčas je bil dolgočasen, še naprej pa so bili Štajerci nevarnejši. Matko je svojo priložnost zamudil, Repas pa je bil v 63. minuti uspešnejši, z natančnim strelom je postavil končni izid. Tega bi lahko spremenil še Marcos Tavares, vendar je iz ugodnega položaja streljal mimo gola.

V Ljubljani brez zmagovalca

Uvodni obračun 34. kroga med Ljubljančani in Sežančani se je končal z nedoločenim izidom. Bravo je po remiju po točkah ujel doslej petouvrščeni Koper, ki bo v nedeljo gostoval v Domžalah, medtem ko ima sežanska ekipa točko manj in je ostala na sedmem mestu.

Ljubljančani so sijajno odprli obračun proti tekmecem s Krasa in si v prvih trinajstih minutah priigrali tri izjemno lepe priložnosti za zadetek. Najprej je gostujočega vratarja Ariana Renerja že v četrti minuti ogrozil Martin Kramarič, ki v prodoru z leve strani v zaključku akcije ni ne streljal ne podal, tako da je priložnost splavala po vodi.

Bolj konkreten je bil minuto kasneje Mustafa Nukić, ki je lepo prodrl v gostujoči kazenski prostor, žoga pa je po njegovem strelu z devetih metrov zadela le okvir vrat. V 13. minuti je znova "zadišalo" po golu, strel Nukića pa je bil za malenkost previsok.

V začetku prvega polčasa so do takrat bledi Kraševci izkoristili že svojo prvo priložnost na tekmi, po akciji Kevina Grobryja, Fahda Ndzengueja in Marsela Stareta je slednji iz bliskovitega nasprotnega napada z močnim in natančnim strelom ukanil nemočnega domačega vratarja Igorja Vekića.

Izbrance domačega trenerja Dejana Grabića je prejeti zadetek povsem "paraliziral". Do konca polčasa so igrali nezbrano in nepovezano, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa so vendarle dosegli izenačujoči gol, potem ko se je po prostem strelu z leve strani v kazenskem prostoru gostov najbolje znašel Milan Tučić in zadel za 1:1.

Domači nogometaši so v začetku drugega polčasa doživeli šok, saj je glavni sodnik David Šmajc pokazal rdeči karton Mitji Križanu. Številčno šibkejši gostitelji so navzlic temu v 50. minuti izpeljali nevarno akcijo, strel Marka Španringa z roba kazenskega prostora pa je švignil mimo Renerjeve desne vratnice.

V nadaljevanju so bili gosti malce več pri žogi in si v 55. in 56. minuti priigrali dve (pol)priložnosti. Prvi poskus Stareta je Vekić zanesljivo ubranil, medtem ko je bil Mihael Briški v drugem poskusu po strelu z glavo premalo natančen.

V nadaljevanju je igra v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma, gosti so imeli jalovo pobudo, gostitelji pa so zlahka zadržali vse njihove napade.

Le točka za Muro

Nogometaši Mure so še na drugi zaporedni tekmi vknjižili le točko in si močno zmanjšali možnosti za naslov prvaka. V Kidričevem v zadnjem času razpoloženemu Aluminiju, ki je v zadnjih devetih krogih le enkrat izgubil, niso uspeli vsiliti svoje igre, neodločeni izid pa povsem ustreza dogodkom na igrišču. Veliko razburljivih trenutkov ni bilo. Ekipi sta bili enakovredni, prave priložnosti pa so bile redke.

V prvem polčasu je Aluminij sprožil en udarec v okvir vrat, Mura pa nobenega, čeprav je prihajala pred tekmečeva vrata, a manjkala ji je natančna zadnja podaja. Še najlepša priložnost se je ponudila najbolj aktivnemu domačemu napadalcu Tončiju Mujanu, ki pa je v kazenskem prostoru slabo sprejel žogo, če bi jo umiril, bi se z vratarjem Matkom Obradovićem znašel iz oči v oči.

Tudi drugi del ni postregel z atraktivnim nogometom. V 55. minuti je Staniša Mandić z glavo streljal čez gol, tudi Flakus Bosilj pa v 74. na drugi strani ni bil dovolj zbran, Obradović mu je strel ubranil.

V zadnjih minutah so Sobočani sicer napadli z vsemi močmi, toda pri tem so se vse preveč zapletali, domača obramba ni klonila, tako da Mura za vsaj začasno vodilnim Mariborom zdaj zaostaja za tri, za Olimpijo, ki ima tekmo manj, pa za dve točki.