Lucas Paqueta in Neymar sta sodelovala pri odločilnem zadetku. Foto: Reuters

V ponovitvi zadnjega finala Cope izpred dveh let so aktualni prvaki odločilno akcijo izpeljali 35. minuti. Predtem so si priigrali številne priložnosti, a je bil zelo razpoložen Pedro Gallese. Perujski vratar se je še posebej izkazal v 19. minuti, ko je zapored ubranil strela Richarlisona in Neymarja iz bližine.

Paqueta popeljal Brazilijo v finale

V 35. minuti pa je bil brez moči. Neymar je prodiral po levi strani, v kazenskem prostoru z lepim preigravanjem prišel mimo Alexandra Callensa in Christiana Ramosa, nato pa je podal v sredino, kjer je Galleseja premagal Paqueta. Peru je v prvem polčasu streljal le enkrat, pa še to ne v okvir vrat, je bil pa nevarnejši v drugem delu, a je po poskusih Gianluce Lapadule in Raziela Garcie uspešno posredoval Ederson Moraes.

Peru in Brazilija sta se srečala že v skupinskem delu Cope, ko so petkratni svetovni prvaki slavili z visokih 4:0. Selecao bo v nedeljskem finalu, ki bo ob 2.00 po slovenskem času, naskakoval deseti naslov južnoameriškega prvaka. Pomeril se bo z zmagovalcem polfinala med Argentino in Kolumbijo.

Prvi brazilski zvezdnik Neymar si v finalu želi videti la albiceleste in tako največji derbi v reprezentančnem nogometu, t. i. superclasico de las Americas: "Rad bi igral z Argentino. Navijam za Argentino, ker imam tam prijatelje, v finalu pa bo zmagala Brazilija."