Ta je leta 1985 odprl prvo zasebno galerijo na Hrvaškem. V zbirki je 47 del v različnih likovnih tehnikah, ki jih je ustvarilo 34 umetnikov iz Hrvaške, Slovenije in od drugod po svetu.
Kot so zapisali v Obalnih galerijah Piran, se je Cettina pri izboru osredotočal na angažirane umetnike, ki so poglobljeno raziskovali aktualne teme sodobne umetnosti in družbe.

V zbirki prevladujejo hrvaški avtorji, to so Boris Cvjetanović, Vlasta Delimar, Sandro Đukić, Marijan Jevšovar, Dušan Jurić, Ivana Keser, Ivan Kožarić, Goran Petercol, Dubravka Rakoci, Neli Ružić, Edita Schubert, Sofijasilvia (Silvia Potočki), Mladen Stilinović, Olja Stipanović, Slaven Tolj, Goran Trbuljak, Ksenija Turčić in Ivana Vučić.

Od slovenskih umetnikov oziroma skupin so zastopani Goran Bertok, Rajko Bizjak, Marina Gržinić&Aina Šmid, IRWIN in Marko Modic. Avtorji preostalih del so Giancarlo Dell'Antonia, Fabrizio Plessi (oba Italija), Barbara Holub (Avstrija), Robert Gober, Zoe Leonard, Bruce Nauman, Jack Pierson, Andres Serrano (vsi ZDA), Masaki Hirano (Japonska), Alexander Brener in Vadim Fishkin (oba Rusija).

Na ogled bodo klasične in digitalne fotografije, mešane tehnike, akrilne slike, risbe, grafike, skulpture, objekti in instalacije.

Razstava bo na ogled do 22. avgusta.

Cettinova Cafe-galerija Dante v Umagu je bila po navedbah organizatorjev razstave prostor za druženje in mednarodno odmevne kulturno-umetniške projekte, z drznimi in vedno aktualnimi razstavami pa je odmevala tudi zunaj majhnega mesta.

Cettina je bil strasten ljubitelj sodobne umetnosti. Ob bogati razstavni dejavnosti je oblikoval tudi kakovostno in pluralno zasebno zbirko sodobne umetnosti. Po njegovi smrti leta 1998 je žena Dezi Cettina nadaljevala njegovo poslanstvo. Do leta 2013, ko je galerija zaprla svoja vrata, se je zvrstilo več kot 100 razstavnih projektov, mednarodnih predstavitev in drugih umetniških programov.