Neverjetno: Realu znova uspel izjemen preobrat

Evropa 8. Maj 202422:40 > 23:02 14 komentarjev
Real Madrid

Madridski Real je drugi finalist lige prvakov! Na povratni polfinalni tekmi je z 2:1 ugnal Bayern, na Wembleyju se bo pomeril z Borussio Dortmund.

Povedel je Bayern. V 68. minuti je z izjemnim strelom s svojo slabšo desno nogo zadel rezervist Alphonso Davies, ki je v prvem polčasu v igro prišel namesto poškodovanega Serga Gnabryja.

Zdelo se je, da bo to dovolj. Thomas Tuchel je med drugim povsem zaprl formacijo, iz igre je poslal tudi prvega strelca Münchenčanov Harryja Kana. A “veselje” je bilo prehitro.

V 88. minuti je namreč Joselu po veliki napaki Manuela Neuerja izenačil na 1:1. Le nekaj minut za tem pa si je Joselu priboril status velikega junaka. Zabil je še enkrat in Madridčane poslal na prag finala.

A tudi v dodatku je bilo še izjemno vroče. Tik pred koncem tekme je namreč Matthijs de Ligt zabil za izenačenje, a zaradi prepovedanega položaja je bil ta gol razveljavljen.

Real Madrid – Bayern München 2:1 (0:0) /4:3/

Joselu 88., 90+1.; Davies 68.

Drugi polčas:

V drugem delu tekme je bilo več priložnosti, prvi pa so katero od njih izkoristili gostje. Alphonso Davies, ki je v igro prišel s klopi po poškodbi Gnabryja, je v 68. mojstrsko zadel s svojo slabšo desno nogo in poskrbel za vodstvo z 1:0. Le nekaj minut za tem so Madridčani izenačili, toda veselje je bilo prehitro. Zaradi prekrška Nacha Fernandeza nad Joshuo Kimmichom je bil gol razveljavljen.

V 88. minuti pa velika napaka Manuela Neuerja. Po strelu z razdalje žoge ni uspel ukrotiti, Joselu pa je izkoristil ponujeno in jo poslal v mrežo za 1:1.

Prav Joselu pa je bil kmalu veliki junak Madridčanov! V 90. minuti je namreč po lepi podaji Antonia Rüdigerja še drugič v nekaj minutah zabil za navdušenje na tribunah stadiona Santiago Bernabeu.

Joselu
Joselu. Foto: Profimedia

Prvi polčas:

V prvem polčasu je bil več pri žogi madridski Real, ki je bil tudi bliže gola. Vinicius Jr. je namreč zadel vratnico, odboja pa Rodrygu ni uspelo poslati mimo Manuela Neuerja.

Tudi Bavarci so imeli svoje priložnosti, a konkretneje niso zapretili. Težave jim povzroča poškodba Serga Gnabryja, ki je moral v 27. minuti iz igre, zamenjal ga je Kanadčan Alphonso Davies.