Ostapenko ima v finalih razmerje zmag in porazov 8-8. Zanimivo, prve tri finale je izgubila, zadnje tri pa dobila. Foto: EPA

Dvoboj ni trajal prav dolgo, saj je Jelena Ostapenko slavila po uri in desetih minutah. 26-letnica je v prvem nizu začela zelo agresivno in tekmici odvzela servisa v četrti in osmi igri.

V drugem nizu je Rusinja, ki se je v soboto v polfinalu več kot tri ure borila za zmago s Hrvatico Donno Vekić, oddala servis za 3:1 in Latvijka je porednost obdržala do konca. Za osmi naslov v karieri je Ostapenko prejela tudi nagrado 123.000 evrov in 500 točk za ponedeljkovo jakostno lestvico WTA, na kateri je bila nazadnje na 12. mestu.

Za Ostapenko je to drugi osvojeni turnir v tej kratki sezoni, tudi prvi je bil serije 500, najboljša je bila v Adelajdi.