'Doppietta' Calhanogluja, špalir prvakom in ženski mejnik v Serie A

Milano, 28. 04. 2024 22.30 | Posodobljeno pred 14 dnevi

J.B., N.M.
4

Nogometaši Interja so v ponedeljek proti Milanu potrdili 20. naslov državnih prvakov, v 34. krogu pa so proti Torinu dočakali prvi "špalir". Tekma na Giuseppe Meazzi je potekala tudi v znamenju sodniške zasedbe. Prvič v zgodovini Serie A se je zgodilo, da so pravico delile kar tri sodnice. Inter je sicer po golih Hakana Calhanogluja slavil z 2:0. Nogometaši Udineseja so si v nadaljevanju dne priigrali že 17. neodločen izid v sezoni, pri Bologni so remizirali z 1:1.

Navijači Interja so že pred tekmo s Torinom pripravili pravo zabavo. Njihovi ljubljenci so pred dnevi namreč potrdili 20. naslov državnih prvakov. FOTO: Profimedia

Navijači Interja so v čast svojim varovancem pred začetkom pripravili sijajno koreografijo, ki so jo razvili ob tem, ko so njihovi ljubljenci ob aplavzu nasprotnikov iz Torina prišli na zelenico:

V prvem polčasu novopečeni prvaki niso upravičili vloge favorita. Očitno je bilo proslavljanje po ponedeljkovi zmagi na mestnem derbiju precej bučno, saj si varovanci Simoneja Inzaghija v prvem polčasu niso pripravili resnejših priložnosti. Na drugi strani so nogometaši "Tora" dvakrat zapretili, a se tudi domača mreža v prvih 45 minutah ni zatresla.

Prvič v zgodovini Serie A se je zgodilo, da so bile tri (glavne) sodnice nežnejšega spola, obračun na Giuseppe Meazzi so sodile Maria Sole Ferrieri Caputi, Francesca Di Monte in Tiziana Trasciatti:

V nadaljevanju pa je vse na glavo obrnila izključitev vezista gostov Adriena Tamezeja v 49. minuti, po kateri je Inter zagospodaril na igrišču. Terensko premoč je najprej Hakan Calhanoglu dvakrat kronal med 56. in 60. minuto.

V zadnje pol ure so črno-modri brez večjih težav nadzirali potek srečanja in tako prišli do 28. zmage sezone. Ob tem imajo še pet remijev in le en poraz, ki jim ga je presenetljivo prizadejal Sassuolo, ki mu na 19. mestu grozi izpad iz lige.

Udinese je v Bologni iztržil remi, Roma do remija z Napolijem

Nogometaši Udineseja so gostovali pri Bologni, končni rezultat pa je bil 1:1. Slovenski reprezentant Jaka Bijol je odigral celotno tekmo, Videmčani pa so povedli v 46. minuti, ko je mrežo zatresel Martin Payero. Domači so nato v drugem polčasu, natančneje v 64. minuti ostali brez Sama Beukeme, ki je prejel rdeči karton, zadetek za izenačenje pa je v 78. minuti dosegel Alexis Saelemaekers. V Neaplju sta se pomerila Napoli in Roma, tekmeca pa sta se razšla z neodločenim izidom (2:2).