Pred SD se je uvrstila zunajparlamentarna stranka Vesna, pred Levico pa prav tako zunajparlamentarna Resnica.

Opozicijski stranki SDS, ki bi jo podprlo 21,7 odstotka vprašanih, sledi Gibanje Svoboda, ki je prepričalo 15,5 odstotka anketirancev. Sledijo izenačena NSi in Vesna, ki bi prejela po 7,1 odstotka podpore, ter SD s 5,7-odstotno podporo.

Sledita zunajparlamentarni SLS (3,3 odstotka) in Resnica (3,1 odstotka). Levico bi volili trije odstotki vprašanih.

Piratsko stranko bi volilo 2,8 odstotka anketirancev, skupni listi strank DeSUS in Dobra država pa bi glas namenilo 2,6 odstotka sodelujočih v anketi.

Mesec in pol pred volitvami skoraj 15 odstotkov vprašanih ne ve, katero stranko bi izbrali, 2,9 odstotka vprašanih ni želelo odgovoriti, 4,2 odstotka pa jih je odgovorilo, da ne bi volili.

Brez upoštevanja neodločenih anketirancev bi na volitvah torej zmagal SDS in s štirimi mandati podvojil trenutno število svojih evroposlancev. Dva evropska poslanca bi ohranili v Gibanju Svoboda, v NSi-ju pa enega.

Tudi v Vesni bi dobili en mandat. To po izsledkih raziskave velja tudi za Socialne demokrate, kar bi pomenilo prepolovitev njihovega trenutnega števila mandatov. Vsi drugi bi po tej raziskavi ostali brez svojega predstavnika v Evropskem parlamentu.

Mediana je raziskavo izvedla med 23. in 25. aprilom na reprezentativnem vzorcu 723 polnoletnih prebivalcev Slovenije.