1 16.01.2024 10:13:45

Hmm, si je Messi zaslužil nagrado za nogometaša leta? Takole se je odvzal Haalandov oče!

profimedia
Lionel Messi je drugič zapored in osmič v karieri postal nogometaš leta po izboru FIFE.

Včeraj je nogometni svet pretresla novica, da je bil Lionel Messi osmič v karieri in drugič zapored izbran za nogometaša leta po izboru FIFE. Čeprav je bila ta nagrada po izboru FIFE po navadi podeljena za koledarsko leto, je tokrat prišlo do spremembe in so jo podelili za obdobje od 19. decembra 2022 do 20. avgusta 2023, tako v izbor vseeno ni bila vključena Argentinčeva zmaga na svetovnem prvenstvu. V klubskem dresu je Messi s PSG-jem osvojil francosko ligo, v obdobje nagrade pa so šteli tudi njegovi nastopi za Inter Miami, s katerim je osvojil ligaški pokal ZDA in Mehike.

Precej razočaran je tako bil Erling Haaland, ki je podiral strelske rekorde v angleški ligi in s Cityjem osvojil premier ligo, ligo prvakov, pokal FA in Uefin superpokal. Argentinec in Norvežan sta sicer oba zbrala 48 točk, a je Messi slavil zaradi več glasov za prvo mesto. Na podelitvi je bil prisoten tudi Haalandov oče Alf-Inge, čigar reakcijo ob Messijevi zmagi je ujela kamera. Njegov odziv na končno odločitev si lahko pogledate spodaj ali na tej povezavi.