Dallas pošteno garal za drugo zmago

Košarka 11. Maj 202420:05 > 12. Maj 2024 8:19 0 komentarjev
Dallas Mavericks — Oklahoma City Thunder

Košarkarji Dallas Mavericks so s 105:101 premagali Oklahoma City Thunder in v seriji povedli z izidom 2:1. Luka Dončić je dosegel 22 točk, 15 skokov in 5 asistenc.

Dallas Mavericks so v izredno fizični tekmi prišli do zmage nad Oklahoma City Thunder s 105:101 in v seriji povedli z 2:1.

Dallasov zvezdniški tandem Luka Dončić in Kyrie Irving na začetku tekme ni blestel, vendar sta na koncu oba imela svoje trenutke. Dončić, ki se je boril z poškodbo kolena, je tekmo končal z 22 točkami, 15 skoki in petimi asistencami. Irving je v četrti četrtini, tako kot pogosto, prestavil v višjo prestavo in tekmo končal z 22 točkami, petimi skoki in sedmimi asistencami.

Že na drugi zaporedni tekmi je zablestel P.J. Washington, ki je samo v prvem polčasu dosegel 19 točk. Washington je poleg odlične obrambe zbral 27 točk, šest skokov in dve asistenci.

V prvem polčasu si nobena od ekip ni uspela priigrati večje prednosti, kljub temu da so domačini večji del uvodnih 24 minut preživeli v vodstvu, so na glavni odmor s točko prednosti odšli gostje.

V tretji četrtini so se Thunder skorajda oddaljili, saj so na začetku tretjine naredili serijo 11:0, vendar se je Dallas odzval odlično in z delnim izidom 16:0 znova povedel. Sledila je izredno napeta četrta četrtina, razlika je znašala vsega štiri točke.

V zaključku srečanja se je trener gostujoče zasedbe Mark Daigneault odločil za taktiko Hack-a-Lively (delanje osebnih napak nad Dereckom Livelyjem). Toda novinec se je dobro spopadel s pritiskom, tveganje gostov se ni izplačalo.

Čeprav je zvezdnik Oklahome Shai Gilgeous-Alexander dosegel 31 točk, je obramba Mavsov dobro omejila njegovo učinkovitost.

Četrta tekma v seriji bo v noči na torek, tekma bo znova v Dallasu, varovanci Jasona Kidda pa bodo lovili vodstvo v seriji s 3:1.

Na drugi tekmi večera je Boston v gosteh premagal Cleveland 106:92 in tako oot Dallas v zmagah povedel z 2:1. Jason Tatum je bil s 33 točkami in 13 skoki najboljši strelec gostov, Jaylen Brown jih je dodal 28, Jrue Holiday pa 18. Denis Mitchell je za Cleveland dosegel 33 točk.

Potek tretje tekme

Dallas Mavericks — Oklahoma City Thunder 105:101 (26:23, 25:29, 31:26, 23:23)

Prva četrtina:

Dallas je nekoliko bolje odprl srečanje in je večji del uvodnih 12 minut preživel v vodstvu. Toda v zaključnih minutah se je gostujoča zasedba vrnila v igro, razlika tako ostaja tri točke.

Luka Dončić je v prvič četrtini odigral osem minut in dosegel 6 točk (met 1/3 iz igre), 6 skokov in 1 asistenco. Najbolj razpoložen je bil sicer P.J. Washington, ki je dosegel 11 točk.

Druga četrtina:

Nadaljevanje srečanje je pripadlo košarkarjem Oklahome, ki so s trojko Jalena Williamsa prvič na srečanju povedli ob izidu 34:31. Toda sledil je odgovor Dallasa, nobena ekipa si ni uspela priigrati večje prednosti.

Dončić za zdaj še ni najbolj razpoložen pri metu. V drugi četrtini je sicer na parketu preživel kar 11 minut in dosegel 8 točk. Šele ob koncu prvega polčasa je zadel svojo prvo trojko, na drugi strani je s trojko odgovoril Isaiah Joe, ki je tako poskrbel za minimalno prednost gostov ob polčasu (52:51).

Tretja četrtina:

Po odmoru so bolje krenili košarkarji Oklahome, ki so si priigrali tudi dvomestno prednost (65:55). Varovanci Jasona Kidda so odlično odgovorili z delnim izidom 15-0 in prevzeli pobudo na srečanju. Dallas je po tretji četrtini vodil z 82:78.

Slovenski zvezdnik je v tretji četrtini ostal zadržan, dosegel je le dve točki in zbral štiri skoke in dve asistenci.

Četrta četrtina:

Spremljali smo izredno fizičen obračun. Oklahoma se je ob zaključku poslužila tudi delanje namernih osebnih napak nad Derekom Livelyjem. V zaključnih minutah pa so bili bolj zbrani košarkarji Dallasa, ki so tako prišli do zmage in vodstva v seriji z 2:1.