[1176]
217199

Gajser do skupne zmage na dirki v Mantovi, Pancar končal na fantastičnem 8. mestu

Avtor: Aljaž Pirnat
11. 2. 2024, 11.53

Na dirki italijanskega prvenstva v Mantovi sta danes nastopala slovenska motokrosista Jan Pancar in Tim Gajser. Slednji je, po prvem mestu v prvi in drugem mestu v drugi vožnji, prišel do skupne zmage. Pancar, ki je prvo vožnjo končal kot 11. drugo pa kot šesti, pa je bil na koncu uvrščen na sijajno osmo mesto.

Petkratni svetovni prvak nadaljuje z izvrstno formo pred začetkom sezone. Po tem, ko je pretekli vikend zmagal na obeh vožnjah dirke na Sardiniji, je sedaj dobil še dirko v Mantovi. V prvi vožnji je bil najhitrejši, v drugi pa je zaostal le za Francozom Romainom Febvrejem in tako prišel do skupne zmage. Ob končni razvrstitvi je bil skupno drugi že omenjeni Febvre (3. mesto v prvi vožnji), tretji pa je bil Gajserjev moštveni kolega Ruben Fernandez Garcia (2. mesto v prvi ter 4. v drugi vožnji).

Jan Pancar, ki letos prvič dirka na novem, močnejšem motorju, je, z 11. mestom v prvi in šestim v drugi vožnji, dirko končal na izvrstnem osmem mestu. Od bolj zvenečih imen karavane motokrosa so danes tekmovali tudi tudi Belgijec Jago Geerts, ki je bil skupno 11., Švicar Jeremy Seewer, ki je dirko končal na četrtem mestu, in Italijan Alberto Forato, skupno 13.

Na dirkah italijanskega prvenstva številni motokrosisti že tradicionalno nastopajo v sklopu priprav na novo sezono svetovnega prvenstva. To se bo začelo čez slab mesec dni, 10. marca, ko bo na sporedu VN Argentine.

Vse dirke svetovnega prvenstva MXGP si boste tudi letos lahko v živo ogledali na Šport TV!

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več