Leicester po preobratu poglobil krizo Liverpoola

Premier Liga 13. Feb 202115:28 0 komentarjev
Leicester Liverpool
Leicester - Liverpool

V 24. kolu Premier lige sta se pomerila tretjeuvrščeni Leicester in četrtouvrščeni Liverpool, zmage pa se je po preobratu v zadnjih minutah s 3:1 veselila domača ekipa.

Liverpool je že po 17 minutah ostal brez Jamesa Milnerja, ki zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati tekme, zato ga je zamenjal Thiago Alcantara. Gostje so imeli prvo vrhunsko priložnost v 27. minuti, ko je žogo pred golom dobil Roberto Firmino, vendar je zadetek s fantastično obrambo preprečil Kasper Schmeichel. V 42. minuti je bil blizu gola Jamie Vardy, vendar je zadel prečko in na odmor sta ekipi odšli z izidom 0:0.
V 57. minuti je prečko zadel tudi Liverpool, tokrat je bil nesrečnik Trent Alexander-Arnold, ki je silovito streljal s prostega strela. Deset minut kasneje pa so prvaki prišli v vodstvo. Roberto Firmino je s čudovito podajo našel Mohameda Salaha, ki je v svojem slogu zadel za 0:1.

TRIJE GOLI V SEDMIH MINUTAH

V 77. minuti je prekršek na robu kazenskega prostora naredil Thiago Alcantara. Po pregledu posnetka je sodnik določil, da enajstmetrovke ni, ampak s prostega strela s strani je briljantno streljal James Maddison in izenačil na 1:1.
Le dobro minuto kasneje so domači prišli do vodstva. Po novi veliki napaki vratarja Alissona, ki je skočil v prazno, je bil na pravem mestu Jamie Vardy, ki se je sprehodil do vrat in Leicester popeljal v vodstvo.
Domači so še naprej napadali in po strelih Harveyja Barnesa in Jamieja Vardyja je Alisson dvakrat odlično posredoval. Brez možnosti pa je bil v 85. minuti, ko ga je, po dolgi podaji Ndidija, z natančnim strelom premagal Harvey Barnes – 3:1.

Leicester je z zmago na 2. mestu prehitel Manchester United, Liverpool pa po tretjem zaporednem porazu ostaja v veliki krizi in je na 4. mestu.