224594

VN Portugalske: Ali se lahko Gajser v nedeljo približa Pradu?

Avtor: Lamin Diallo
1. 5. 2024, 16.28

V nedeljo ba na sporedu peta dirka v razredu MXGP v letošnji sezoni svetovnega prvenstva v motokrosu. V skupnem seštevku še vedno vodi aktualni prvak Juan Prado, ki ima na vrhu lestvice pred drugouvrščenim Timom Gajserjem 13 točk prednosti. Štirikratni svetnovni prvak še vedno čaka na prvo skupno zmago v sezoni.

Čeprav je na zadnji dirki v Trentinu Prado izgubil nekaj točk, ima pred Gajserjem še vedno prednost. Slednji je na četrti dirki sezone osvojil tretje mesto, na drugem je končal prvi obraz moštva Kawasaki Romain Febvre. Francoz je po dirki v Pietramurati na tretjem mestu v skupnem seštevku znova prehitel Jeffreyja Herlingsa.

Gajser je v preteklosti na Portugalskem osvojil tri vožnje a je skupno slavil le enkrat. Leta 2019 je v Aguedi osvojil obe vožnji in dirko končal na prvem mestu pred drugouvrščenim Antoniom Cariolijem. Prado v omenjeni sezoni še ni tekmoval v razredu MXGP, je bil pa istega leta na dirki prisoten Febvre, ki jo je končal na osmem mestu. V lanski sezoni je na Portugalskem slavil Herlings, drugi je bil Febvre, tretji pa aktualni prvak Prado.

Na VN Portugalske bo v razredu MXGP premierno anstopil Jan Pancar, ki v letošnjo sezoni svetovnega prvenstva kaže solidne rezultate. Trenutno se nahaja na 18. mestu v skupnem seštevku, dirko v Trentinu pa je končal na 13. mestu.

VN Portugalske bo na sporedu v nedeljo od 14. ure dalje. Vabljeni v našo družbo!