24. 3. 2024, 20:04 | Vir: STA

Tim Gajser je v Španiji spet stopil na stopničke, poglejte, s čim se je poklonil pokojnemu bratu

Slovenski motokrosist Tim Gajser je osvojil drugo mesto na drugi dirki sezone svetovnega prvenstva razreda MXGP.

Na španskem prizorišču Intu Xanadu-Arroyomolinos je zaostal le za domačinom, svetovnim prvakom Jorgejem Pradom, ki je dobil obe vožnji, Gajser je bil obakrat drugi. Jan Pancar pa je končal na 18. mestu.

Tim Gajser na drugi dirki svetovnega prvenstva.

Prve vožnje Gajser ni najbolje začel, po startu je zdrsnil na osmo mesto, a se je hitro vračal. Že v drugem krogu je prehitel Nizozemca Jeffreyja Herlingsa in se prebil na drugo mesto, a je bil Prado takrat že predaleč, da bi se lahko Gajser še spustil v boj za zmago.

"Moram biti zadovoljen. Jorge je bil danes res dober. V prvi vožnji sem slabo startal, potem pa ni imelo več smisla loviti Prada. V drugi je bilo bolje, prišel sem bližje, a vseeno nisem mogel doseči česa več. Vsekakor dobra dirka in veliko novih točk," pa je bil zadovoljen tudi Gajser. Petkratni svetovni prvak je tokrat v Španiji dirkal v čast svojemu pokojnemu bratu Žanu. Ravno na današnji dan (24. 3.) bi namreč brat, katerega ime je imel zapisano na čeladi, slavil rojstni dan.

Tim Gajser je nosil čelado z napisanim imenom pokojnega brata Žana, ki bi na dan dirke slavil rojstni dan.

posnetek zaslona/Instagram zgodba Getdirtofficial

Do nove točke tudi Jan Pancar

Do nove točke v elitni konkurenci je prišel tudi novinec v tem razredu Pancar. Po slabših sobotnih kvalifikacijah in padcu je imel šele 23. izhodišče, uvodni del prve vožnje je prevozil na robu dvajseterice, v zadnji tretjini pa se je prebil do zadnjega mesta, ki še prinaša točke.

Na španskem prizorišču Intu Xanadu-Arroyomolinos je Tim Gajser zaostal le za domačinom.

Prado ni dovolil nobenega presenečenja niti v drugi vožnji. S starta se je odpeljal tekmecem, ki mu niso mogli priti blizu, je pa v drugi vožnji precej bolje startal Gajser. Za Špancem je vozil na drugem mestu, vendar brez realnih možnosti, da bi ga napadel. Na koncu je Prado zanesljivo slavil, prav tako zanesljiv je bil Gajser na drugem mestu.

V seštevku dirke je bil vrstni red Prado (50), Gajser (44) in Francoz Romain Febvre (38), Pancar je bil 18. (8).

SP se bo nadaljevalo čez 14 dni s preizkušnjo na Sardiniji.