Da je Iza Mlakar na drugi tekmi finalne serije zapravila zaključno žogo v petem nizu, jo je še bolj podžgalo in včeraj je v Kamniku prikazala res odlično igro. Zbrala je 37 točk (od tega trije bloki in en as), v napadu je prejela kar 73 žog. Foto: Klemen Brumec

Odbojkarice Calcita Volleyja so imele včeraj v domači dvorani priložnost, da končajo finalno serijo in s 3:0 v zmagah petič zapored postanejo državne prvakinje. A se je zataknilo. Resda so se vrnile po dveh nizih zaostanka, a so bile v odločilnem petem nizu nemočne. Bankirke so niz dobile s 15:8. Pri Mariborčankah je opaziti več svežine, dolg premor pred finalom jim ni škodil. Da kamniški trener Bruno Najdič odlično pozna mariborske igralke, saj je pri Braniku deloval dolga leta, očitno ne igra kakšne vloge. Karte so zdaj na novo premešane, serija pa nepričakovano odprta. Večji del sezone je Calcit prevladoval, z zmago Nove KBM v pokalnem finalu v Kopru pa se je psihološki trenutek nagnil na mariborsko stran.

Pred skoraj 500 gledalci so Mariborčanke prevladovale v bloku (14:8), imele so tudi boljši sprejem. Foto: Klemen Brumec

Po decembrski menjavi trenerja dolgo iskale pravi ritem
"To je bil ključni trenutek, saj smo dobile samozavest in vemo, da jih lahko premagamo in da lahko igramo odbojko na visoki ravni. Odloča tudi naša borbenost in srčnost, pripadnost klubu in mestu. Zavedamo se grba, ki ga nosimo in zapuščino ter vzor, ki ga prenašamo na mlajše generacije igralk našega kluba in odbojke v Sloveniji. Zato se bomo borile do konca. Večina igralk nas je že dolgo v tem klubu, tukaj so nas vzgajali, zavedamo se, da nas Bruno Najdič pozna zelo dobro, saj je bil del te zgodbe in je velik izziv igrati proti ekipi, ki pozna večino naših taktik ter igralk, zato smo morale narediti korak naprej in našo igro še nadgraditi. Tekme so izenačene, ker smo me dvignile formo in se lahko borimo z njimi. Dobro treniramo, na treningih se spodbujamo, se dobro razumemo in res smo v zadnjih mesecih napredovale kot ekipa in tudi naš trener z nami, ker smo po decembrski menjavi trenerja (namesto Tilna Kozamernika je prišel Žiga Kos) potrebovali veliko časa, da smo znova našle pravi ritem," nam je povedala mariborska korektorica Iza Mlakar, ki je blestela s 37 točkami.

Sorodna novica Mariborčanke z zmago v Kamniku podaljšale finalno serijo

Utrujenosti ni opaziti
Spomnimo: Iza Mlakar je poleti 2020 presenetljivo sporočila, da pri 24 letih zapušča odbojko, a se je jeseni 2022 vrnila. Ni ji žal. "Rada prihajam na treninge in uživam v odbojki. To se pozna tudi na vzdušju in igri. Iz tekme v tekmo rastemo, v tritedenskem premoru pred finalom smo veliko trenirali in se predvsem posvečali fizični moči. Dekleta tudi zdaj, po treh tekmah finalne serije, niso vidno utrujena. Naše tri mladinske reprezentantke so se nam pridružile drugi teden priprav. Potrebovale smo ti dve uvodni tekmi, da smo se še dodatno uigrale. Res moram vse pohvaliti, ker igrajo in trenirajo zavzeto. Od mladih do vseh preostalih. Med tekmo smo bile sproščene in se koncentrirale nase in na svojo igro. Tekma je tudi odraz treningov. Zato hvala trenerjem, ki so nas dobro pripravili, in klubu za odlične pogoje."

Mariborske odbojkarice dobile tretjo tekmo finala

Najboljše v seriji nas še čaka!
Naslednja "bitka" bo v petek ob 20. uri. Morda spet maratonska, s petimi nizi? Komu bo uspelo? "Težko je kar koli napovedati, ker so vse tekme zelo izenačene. Očitno je, da ekipa, ki dela serije na servisu in povede, zmaga niz, in to bo ključni element poleg vseh preostalih, ki ga bomo morale držati na zelo visoki ravni. Zaupam svojim soigralkam, vem, česa smo sposobne, odločala bo vsaka točka. Me se bomo borile in poskušale pokazati svojo najboljšo igro in – naj zmaga najboljši. Vsaka tekma je zgodba zase, zdaj bo pomembno, da se dobro pripravimo na naslednjo in ostanemo osredotočene ter skupaj kot ekipa. Zavedamo se tako kakovosti Kamnika kot hkrati svoje. Vse tekme so bile zelo izenačene, najzanimivejši del pa šele prihaja, užitek je igrati, pa čeprav pet nizov," je za MMC še povedala Iza Mlakar.

Dve uri in 20 minut je trajala tretja tekma, bila je zelo razburljiva, v nasprotju s prvima dvema pa je v petem nizu prevladovala Nova KBM Branik. Foto: Klemen Brumec

Najdič pričakuje več agresivnosti na servisu
Kapetanka Monika Potokar poudarja, da so Mariborčanke sproščene in bolj homogene, o tem, da je še tretjič zapored odločal peti niz, pa je povedala: "Rade igramo maratone, dobre smo v tem. Bila je naporna tekma, vedele smo, da nimamo česa izgubiti. Poznala se je naša sproščenost. Zdaj smo v prednosti, imamo mlajšo ekipo, upam, da to lahko izkoristimo." Tritedenski premor zaradi reprezentančne akcije mladink je zmotil ritem Calcita Volleyja, trener Najdič bo moral zdaj hitro najti recept, kako se približati igri, ki je Kamničanke krasila sredi sezone. "Predvsem bi morali biti agresivnejši na servisu, kar pa nismo bili, pa tudi naš sprejem je bil najslabši v letošnji sezoni, čeprav mu namenjamo veliko pozornosti. Skratka, bilo je veliko trenutkov, ki niso bili takšni, kot bi morali biti."

Ni še konec: Nova KBM Branik zagrenila življenje kamniških igralk