Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

nu
nu
1 14.01.2024 21:58:29

Real v prvem el clasicu v letu 2024 povozil Barcelono

Real je osvojil španski superpokal, potem, ko je v Riadu s 4:1 premagal Barcelono.

Prvi el clasico v letu 2024 in s tem superpokalna lovorika je pripadla nogometašem Reala. Bil je to puščavski vihar sredi savdskega Riada. Že v deseti minuti je bilo namreč 2:0. Prvo ime dvoboja je bil Brazilec Vinicius Junior, ki je že do polčasa dosegel hat-trick. Predvsem Araujo ga bo še dolgo sanjal. Za Barcelono je vmes enkrat zadel Poljak Robert Lewandowski, a ko je Rodrygo sredi drugega dela povišal na 4:1, je bila tekma odločena. Super Real je osvojil superpokal.

Tretjič zapored so premagali večnega rivala. Klub iz Madrida ima zdaj le še eno superpokalno lovoriko manj v primerjavi z velikim tekmecem. Barcelona - Real 14:13. Še ena dobra novica za Real pa je že pred finalom prišla iz domovine. Vodilna Girona, ki je hit letošnje la lige, je namreč zgolj remizirala na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Almerii (0:0). Slednja v 20 krogih še ni zmagala, še najbližje zmagi pa je bila bržkone prav včeraj.

Real M. - Barcelona 4:1 (3:1)
Vinicius Junior (7, 10, 39/11-m), Rodrygo (64); Lewandowski (33)