Napadalec Buffala Dylan Cozens je dvakrat zadel ob prednosti igralca več. Foto: EPA

Kanadčani so bili zelo učinkoviti predvsem z igralcem več na ledu. Prvi gol ob "power-playu" je Dylan Cozens dosegel po 102 sekundah igre, z enako mero pa so Švicarji vrnili v 12. minuti, ko je bil natančen Kevin Fiala.

Prav Fiala, soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kingsih, je bil tragična figura dvoboja. Le minuto po golu Romaina Loeffla v 26. minuti je moral zaradi naleta na koleno tekmeca predčasno pod prho, kar so Kanadčani izkoristili. Cozens je med petminutno švicarsko kaznijo najprej zadel za 2:2 v 29. minuti, nato pa prispeval še podajo za gol Nicka Paula v 31. minuti. Vmes so imeli Švicarji s hokejistom manj na ledu celo priložnost, da s kazenskim strelom pridejo do vodstva s 3:2, a Sven Andrighetto v 30. minuti ni premagal vratarja Jordana Binningtona.

V zadnji tretjini golov ni bilo, čeprav sta imeli obe ekipi še nekaj priložnosti predvsem ob številčni prednosti na ledu.

Nova odlična predstava Avstrije
Avstrijci so v popoldanskem obračunu s 4:1 premagali Norveško, potem ko sta v drugi tretjini za 3:0 v razmiku petih minut zadela Peter Schneider dvakrat in Dominic Zwerger.

Američani napolnili mrežo Kazahstana
V Ostravi so Američani kar z 10:1 premagali Kazahstance, ki jih v ponedeljek čaka neposredni dvoboj za obstanek med elito s Poljaki. Za ZDA je Matthew Boldy prispeval dva gola in štiri podaje, gol in štiri podaje je dodal Johnny Gaudreau, "hat-trick" pa je ob dodatni podaji dosegel Brady Tkachuk. Razmerje v strelih je bilo 58:14 v korist Američanov.

Latvijci po sedmih serijah kazenskih strelov strli Slovake
Na večerni tekmi so Latvijci presenetljivo premagali Slovake s 3:2 po izvajanju kazenskih strelov. Latvijce je v vodstvo popeljal Ralfs Freibergs v 19. minuti, izenačil pa je Martin Pospišil na začetku zadnje tretjine. Slovaki so bili na pragu zmage po rednem delu, ko je 104 sekunde pred koncem zadel Peter Cehlarik, a je vsega 24 sekund pozneje za podaljšek izenačil Oskars Cibulskis.

V podaljšku golov ni bilo, čeprav so imeli Latvijci zadnjih 90 sekund igralca več na ledu. Po kazenskih strelih so bili uspešnejši branilci brona z zadnjega SP-ja, odločilni zadetek je v sedmi seriji dosegel Dans Ločmelis.

Latvija je ostala peta z devetimi točkami in bi morala za novo uvrstitev v četrtfinale premagati Američane in upati na poraz Slovakov proti Švedom po rednem delu.