Lionel Messi je prejel dva laureusa za izjemne predstave na svetovnem prvenstvu v Katarju. Foto: EPA

Prireditev se je po letu 2020 znova vrnila kot dogodek v živo. Prisotni so bili vsi nagrajenci, da bi proslavili svoje izjemno športno leto.

Messi je na oder stopil dvakrat. Drugič, da je prevzel nagrado v imenu argentinske nogometne reprezentance. Drugič je postal tudi športnik leta, pred tem si je leta 2020 to nagrado razdelil z britanskim voznikom formule ena Lewisom Hamiltonom.

Shelly-Ann Fraser-Pryce je že 15 let v svetovnem vrhu sprinta na 100 in 200 metrov. Že na olimpijskih igrah v Pekingu leta 2008 je osvojila zlato medaljo na 100 metrov. Foto: EPA

Veteranka Shelly-Ann Fraser-Pryce še vedno blesti na 100 metrov
Športnica leta je postala sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce. Jamajčanka je lani osvojila zlato medaljo na svetovnem prvenstvu. 36-letnica je v Euegenu v finalu teka na 100 metrov z 10,67 zanesljivo ugnala tekmice.

Alcaraz se bo čez dva tedna vrnil na prvo mesto lestvice ATP
Španski tenisač Carlos Alcaraz je prejel laureusovo nagrado za novinca leta. To podelijo tistemu, ki mu je uspel največji preboj v lanskem letu. Alcaraz je septembra osvojil Odprto prvenstvo ZDA v New Yorku in postal najmlajša številka ena. V petek je praznoval 20. rojstni dan, v nedeljo pa je osvojil masters v Madridu in bo 22. maja znova postal prvi tenisač sveta.

Nagrado za povratnika leta je prejel danski nogometaš Christian Eriksen, ki se je na zelenice uspešno vrnil po srčnem zastoju na evropskem prvenstvu leta 2021.

Carlos Alcaraz je tudi letos v izjemni formi – osvojil je turnirje v Miamiju, Barceloni in Madridu. Ta teden bo nastopil na mastersu v Rimu. Foto: EPA

Smučarka prostega sloga Eileen Gu najboljša ekstremna športnica
Za ekstremno športnico leta je nagrado prejela Eileen Gu. Smučarka prostega sloga je pri 18 letih na lanskih olimpijskih igrah osvojila tri kolajne.

Nominirance za laureusove nagade sicer določijo svetovni mediji, zmagovalce pa izglasuje 71 članov odbora Svetovne športne akademije Laureus.

Nagrado za dobrodelno dejavnost je prejel TeamUp, globalni program, ki so ga skupaj razvili War Child, Unicef Nizozemska in Save the Children. Ta s telesno dejavnostjo blaži stres pri otrocih beguncih. Nagrado je podelil nogometaš Poljske in Barcelone Robert Lewandowski, ki je lani prejel nagrado za izjemne dosežke.

Nagrado za športnika invalida leta je prejela Catherine Debrunner, ki je leto 2022 začela v sprintu na vozičkih, končala pa v maratonu.