Le Havre do točke, Mbappe na 300. tekmi za PSG nezadovoljen

Ljubljana, 06. 04. 2024 23.45 | Posodobljeno pred 26 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
N.M., STA
0

Nogometaši Le Havra, ki jih vodi slovenski strateg Luka Elsner, so v 28. krogu francoske lige gostovali pri Lensu ter igrali 1:1. PSG in Clermnot sta kasneje dosegla enak rezultat. S tem pa ni bil zadovoljen prvi zvezdnik Parižanov Mbappe, ki si je po koncu izmenjal nekaj vročih besed s trenerjem Enriquejem.

Luka Elsner
Luka Elsner FOTO:

Lens je proti Le Havru povedel v 58. minuti po golu Przemyslava Frankowskega, gosti pa so na zahtevnem gostovanju izenačili v 78. minuti, ko je z bele pike zadel Emmanuel Sabbi. Za Le Havre je to deseti remi sezone.

Vodilni Paris Saint-Germain pa je gostil zadnjeuvrščeni Clermont in igral zgolj 1:1. Habib Keita je goste popeljal v vodstvo v 32. minuti, Parižanom kljub terenski premoči dolgo časa ni uspelo izenačiti, zato je v igro v 67. minuti prišel tudi Kylian Mbappe, prav slednji pa je v 85. minuti podal Goncalu Ramosu za 1:1.

V petek je Lille s 3:1 odpravil Marseille.

V nedeljo bodo še tekme Brest - Metz, Montpellier - Lorient, Reims - Nice, Toulouse - Strasbourg, Monaco - Rennes in Nantes - Lyon.

Na vrhu lestvice ima PSG 63 točk, Brest jih ima 50, Lille in Monaco pa sta pri 49. Le Havre je na 14. mestu pri 28 točkah oziroma petih več od mest, ki neposredno vodijo v drugo ligo.