Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

nu
nu
1 08.05.2024 23:15:56

Norci v belem! Spet jim je uspelo praktično nemogoče! Real spet v finalu lige prvakov...

Nogometaši madridskega Reala so drugi finalisti letošnje lige prvakov. Na povratni tekmi polfinala so doma z 2:1 premagali münchenski Bayern in se s skupnim izidom 4:3 uvrstili v finale. V finalu se bodo 1. junija na Wembleyju merili še z enim nemškim tekmecem, Borussio Dortmund.

Prva tekma se je v Münchnu končala z neodločenim izidom 2:2. Danes so Nemci prvi povedli sredi drugega polčasa z golom Alphonsa Daviesa, za Real pa je bil dvakrat natančen Joselu (88. in 90.+1).

Madridčani so tako spisali nov evropski preobrat in ostajajo v igri za 15. naslov v tem elitnem evropskem tekmovanju. Bayern je letos lovil 12. finale, v dosedanjih 11 je šestkrat slavil, pri tem številu pa ostaja tudi po letošnji sezoni.

Borussia si je pred tem finale zagotovila v torek, ko je v Parizu premagala PSG z 1:0, tak izid v njeno korist je bil tudi na prvi tekmi.

Današnji dvoboj sta ekipi nekoliko previdneje začeli, a se je tekma hitro razživela. Podjetnejši so bili Madridčani, Nemci so prvič na robu živeli v 13. minuti, ko je sprva Vinicius Junior zadel vratnico, odbitek je prišel do Rodryga, a je njegov strel ubranil Manuel Neuer.

Nekaj trenutkov zatem je Vinicius še enkrat streljal mimo gola. V 28. minuti je Harry Kane zaključil z volejem, a je Andrij Lunin žogo poslal v kot, čeprav bi žoga verjetno zletela mimo vrat. Real je bil v prvem delu še naprej več pri žogi in je kazal več želje po zadetku. Ob koncu je za Bavarce sicer streljal še Noussair Mazraoui, a Lunin ni imel težav in polčas se je končal brez golov.

Drugi polčas se je začel živahno, obe ekipi sta krenili odločno. Za Bayern je streljal Davis, žoga je po bloku Carvajala švignila čez prečko, strel Kana je za tem ubranil Lunin. Tik zatem je imel lepo priložnost na drugi strani Rodrygo, a po podaji Viniciusa ni uspel zadeti.

V naslednjih minutah je Bavarce reševal Neuer. Najprej je ubranil prosti strel Rodryga, minuto zatem pa še nevaren poskus Viniciusa. Real je bil spet boljši tekmec, a Madridčani niso dosegli zadetka.

V 68. minuti pa je na Bernabeu sledil šok, Bayern je povedel. Davies, ki je v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Serga Gnabryja, je sprejel dolgo podajo Kana, nato pa sam opravil vso delo. Prebil se je v kazenski prostor Madrida in nato sijajno zaključil za vodstvo Nemcev s strelom v daljši kot Lunina.

Le tri minute za tem je kazalo na izenačenje, domači so že zadeli. Po kotu Luke Modrića je streljal Federico Valverde, žoga pa se je v kazenskem prostoru Bayerna odbila za hrbet Neuerja. A po ogledu posnetka, je glavni sodnik Szymon Marciniak zadetek razveljavil, saj je Nacho pred tem na naiven način z rokami v obraz odrinil Joshuo Kimmicha in ostalo je pri minimalnem vodstvu gostov.

Kane je nato stresel zunanji del mreže, tresla se je tudi prečka madridskih vrat, a je šlo že pred tem za prekršek v napadu. Vinicius je imel novo priložnost za izenačenje, a je bil Brazilec znova nenatančen.

V 88. minuti pa so Madridčani le dočakali izenačenje, podaril pa ga jim je dotlej junak Bayerna Neuer. Po strelu Viniciusa je slabo reagiral, odbito žogo pa je v gol pospravil Joselu. V 91. minuti je nato sledil popoln preobrat Reala. Po predložku Antonia Rüdigerja je še drugič zadel Joselu. Sprva gol sicer zaradi prepovedanega položaja ni bil priznan, a se je po ogledu Vara veselje Madridčanov, ki so preprečili nemški finale v ligi prvakov, le lahko začelo.