Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 25.07.2021 08:33:30

Gomboc po porazu v četrtfinalu v repasaž in boj za bron

Slovenski judoist Adrian Gomboc je na olimpijskih igrah v Tokiu izpadel v četrtfinalu v kategoriji do 66 kg. Od 26-letnega Prekmurca je bil boljši tretji s svetovne lestvice, Južnokorejec Baul An. Gomboc kljub temu ostaja v igri za bronasto kolajno, pomeril se bo namreč v repasažu.

Gomboc je bil v dvoboju proti favoriziranemu tekmecu, dobitniku številnih kolajn z največjih tekmovanj, večino časa v podrejenem položaju. Vseeno pa ga An ni mogel streti v štirih minutah rednega dela.

Zaradi dveh kazni je bil Prekmurec primoran napadati v lovu na zlato točko, a nikakor ni uspel priti do pravega prijema. Nato pa si je po 2:26 minute dodatnega časa Gomboc prislužil še tretjo kazen, zmaga pa je posledično pripadla Anu.

V repasažu se bo Gomboc nekaj po 10. uri pomeril z Izraelcem Baruchom Shmailovom. Če bo Izraelca premagal, se bo boril za bronasto kolajno.

Na olimpijskih igrah v Riu je Gomboc napredoval v polfinale, nato pa po dveh nadaljnjih porazih zasedel končno peto mesto.