Slovenke po zmagi v Skopju korak bližje prvemu mestu

Skopje, 09. 04. 2024 16.53 |

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je naredila velik korak k želenemu prvemu mestu v v skupini C2 Lige narodov. Slovenke so po domači zmagi nad Moldavijo v Ljubljani (2:0) slavile tudi na zahtevnem gostovanju v Skopju pri Severni Makedoniji (2:0) in se utrdile na prvem mestu v skupini, ki edini vodi v višji rang tekmovanja.

Lara Prašnikar je zabila svoj 36. reprezentančni gol.
Lara Prašnikar je zabila svoj 36. reprezentančni gol. FOTO: Damjan Žibert

Po pričakovanjih je imela slovenska reprezentanca več žogo v svojih nogah, premoč pa je bila kronana v 24. minuti. Kaja Eržen je z desne strani izvajala avt, podala je do Lare Prašnikar, ki je podaljšala do Kaje Korošec, ki je v teku streljala in zadela za 0:1. To so bile slovenske minute. V 27. minuti je Mateja Zver z globinsko žogo našla na robu kazenskega prostora Laro Prašnikar, ki je dobro pomerila, a je domača vratarka toliko dotaknila žogo, da jo je s pomočjo prečke odbila v kot. To je bil drugi kot Slovenije na tekmi, z leve strani pa je podajala kapetanka Mateja Zver. Ob domači zmedi v obrambi so si domačinke zabile avtogol.

Slovenija je nadaljevala s podjetno igro v drugem polčasu. V 56. minuti je Dominika Čonč z novo globinsko žogo našla Laro Prašnikar, ki je dosegla svoj 36. reprezentančni gol, sicer pa že petega v gol Severne Makedonije. V 84. minuti je svoj prvi gol pri članicah dosegla Nina Kajzba. Z glavo je zatresla domačo mrežo, z desnega boka jo je s podajo lepo zaposlila Izabela Križaj. V 88. minuti je na 0:5 povišala Špela Kolbl. Na tekmi je prve minute v kvalifikacijah za EP 2025 dobila tudi najmlajša v naši vrsti 17-letna Naja Poje Mihelič.