Za slovo od najstniških let največje darilo

Smučarski skoki 13. Mar 202516:37 1 komentar
Nika Prevc
Foto: Profimedia

Manj kot teden dni po drugi zlati kolajni na svetovnem prvenstvu v Trondheimu je Nika Prevc - pričakovano - potrdila še zmago v skupnem seštevku. In to v slogu sezone, ko je bila na uvodni tekmi turneje Raw Air v Oslu za dva razreda boljša od konkurence in prišla še do 19. zmage v karieri.

Po kratkem postanku v domovini, ko si zaradi številnih medijskih in sponzorskih obveznosti zagotovo ni mogla vzeti toliko časa za počitek, kot bi si želela, se je Nika Prevc skupaj z ostalimi slovenski reprezentanti vrnila na Norveško. In v tamkajšnji prestolnici nadaljevala zmagoviti niz. Na slovitem Holmenkollnu je bila spet premočna za konkurenco in bila najboljša v vseh štirih skokih (dveh za trening in dveh na tekmi).

Pred drugouvrščeno Anno Odine Stroem je imela na koncu kar 27,9 točke prednosti, še skoraj deset več pa je na tretjem mestu zaostala še ena Norvežanka Eirin Maria Kvandal. Za 19-letno Slovenko, ki bo najstniška leta zapustila že to soboto, je bila to že sedma zaporedna zmaga (skupaj z dvema na prvenstvu pa deveta), skupno 19. v karieri. Le še pet ji jih manjka, da bo na vrhu večne slovenske lestvice ujela brata Petra (24).

“Za mano je še ena odlična tekma s super rezultatom. In s potrjeno končno zmago v skupnem seštevku. Zaradi tega se lahko še dodatno sprostim in res uživam v skokih,” je, tako kot smo vajeni – kratko in jedrnato – povzela četrtkovo dogajanje v Skandinaviji. Da v Vikersund, kjer jo že jutri čakajo treningi, v soboto in nedeljo pa dve posamični tekmi – res potuje povsem sproščena, je poskrbela tudi s teoretično zagotovitvijo drugega zaporednega velikega kristalnega globusa. Prednost pred Katharino Schmid znaša 542 točk, na voljo jih je le še 400.

Prevc je postala šele druga Slovenka z dvema velikima kristalnima globusa, pred njo je to uspelo Primožu Peterki. Tudi Moravčanu je to uspelo pred dopolnjenim 20. letom.

“Še ena super tekma za Niko, osvojila je tudi kristalni globus, kar je že nekaj časa čakala. Zdaj se lahko še bolj sprosti. Ema je v prvi seriji naredila preveliko napako in se v boj za višja mesta ni mogla vmešati. Drugi skok pa je zelo dobra popotnica za Vikersund. Zelo sem vesel, da je Taja na 120-metrski napravi končno prišla do točk in da po bolezni v Trondheimu nadaljuje z dobrimi skoki,” pa je misli za SZS strnil glavni trener slovenske reprezentance Jurij Tepeš.

Ker bo v Vikersundu lahko nastopilo 25 najboljših v svetovnem pokalu, bosta v Vikersundu od Slovenk nastopali Nika Prevc in Ema Klinec. Po poletih pa skakalke čaka le še finale sezone svetovnega pokala, ki bo v Lahtiju.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje